Print Friendly, PDF & Email
چند روز پس از آنکه ارتش نیجریه بار دیگر مدعی شد که گروه شبه‌نظامی بوکوحرام شکست خورده، رهبر این گروه فیلمی منتشر کرده و متعهد شد حملات خود را ادامه دهد.

بوکوحرام سرکرده «بوکوحرام» زبان باز کرد

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، ابوبکر شیکاو، رهبر گروه بوکوحرام در این پیام ویدئویی گفت: حمله اخیر برای از بین بردن مقر بوکوحرام در جنگل سانبیزا در استان بورنو شکست خورده و ما متعهد می‌شویم تا به مبارزات خود علیه نیجریه و آموزش غربی ادامه دهیم.

شیکاو در این فیلم ۱۱ دقیقه‌ای گفت: ما با کسی که به ناسیونالیسم اعتقاد دارد در جنگ هستیم. کسی که به ترویج آموزش غربی که مملو از کفر و بی ایمانی است اعتقاد دارد، فردی است که ما با او در جنگ هستیم.

نیجریه بارها ادعا کرده که گروه بوکوحرام که ترجمه نامش به معنای “آموزش غربی ممنوع”، شکست خورده است.

محمدو بوهاری، رئیس‌جمهور نیجریه گفت: شبه‌نظامیان بوکوحرام از نظر فنی در دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی شکست خوردند.

توانایی و ظرفیت بوکوحرام به شکل مستمر از سال ۲۰۱۴ میلادی که کنترل بخش وسیعی از شمال نیجریه را برعهده داشت و در اوج بود، ضعیف شده اما همچنان تهدیدی به شمار می‌آید.

شبه‌نظامیان بوکوحرام یکشنبه گذشته به روستایی در شمال شرق نیجریه حمله کرده و جان دو تن را گرفتند. شش تن دیگر نیز در جریان حمله‌ این گروه در شمال کامرون کشته شدند.

در جریان حملات ۹ سال گذشته بوکوحرام دست‌کم ۲۰ هزار تن کشته شده و بیش از ۲٫۶ میلیون تن بی‌خانمان شده‌اند و این امر باعث یک بحران انسانی در سراسر منطقه دریاچه چاد شده است.

ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی