Print Friendly, PDF & Email
معاون اول مقتدا صدر در واکنش به اقدامات خصمانه واشنگتن بر ضد ایران تهدید به مقابله مسلحانه با آمریکا کرد و گفت که دفاع از جمهوری اسلامی ایران براساس دین و مرجعیت های دینی، یک واجب شرعی و اخلاقی است.
 ‘سید جلیل النوری’ با اشاره به یک جلسه ویژه بین مقتدا صدر با مقامات بلندپایه ای از جمهوری اسلامی در ۲۰۰۵ گفت که در این جلسه به مقامات ایرانی گفتیم که اگر استکبار جهانی و در راس آن ثالوث پلید آمریکا – رژیم صهیونیستی – انگلیس بخواهند علیه ایران تعرضی بکنند، در میدان عمل با آنها برخورد می کنیم زیرا دفاع از جمهوری اسلامی ایران را براساس دین و مرجعیت های دینی مان، یک واجب شرعی و اخلاقی می دانیم.
معاون اول مقتدا صدر خاطر نشان ساخته است: این اولین بار است که این راز را بر ملا می کند و افزوده است که این موضع صدری ها در قبال کشورهای همجوار عراق خصوصا جمهوری اسلامی ایران و سوریه ساری و جاری است.
سید جلیل النوری تاکید کرده است که این تصمیم هرگز تصمیمی سیاسی یا به خاطر تملق و چاپلوسی نیست بلکه آن را واجب شرعی و اخلاقی خود می دانیم و در مقابل آن دست بسته نخواهیم بود.
وی خاطرنشان ساخته است که این تصمیم همانند تصمیمی است که رهبری جریان صدر در مبارزه با اشغالگران در لحظه ورود آنها به خاک عراق اتخاذ کرد و همچنان اعتبار دارد و در آینده نیز اعتبار خواهد داشت.
وی درخصوص سوریه نوشته است که چندی پیش که دولت آمریکا بنا داشت به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه دخالت نظامی و اشغال کند، رهبری جریان صدر به شاخه نظامی خود دستور داد تا تمامی تدابیر لازم را برای مقابله با این تجاوز نظامی در صورتی که اتفاق افتاد، اتخاذ کند.
وی تاکید کرد که شخصا دستور داده است که تسهیلات لازم برای جلوگیری از این تجاوز نظامی در صورت وقوع آن فراهم شود.
معاون اول صدر گفته است که از این موضع شرعی و اخلاقی، ما با اقدامات نیروهای استکبار جهانی و در راس آن آمریکا علیه مردم ایران مخالف هستیم.
وی این شیوه برخورد آمریکا در به زانو در آوردن ملت ها و اعمال تحریم ها علیه آنها را پست و غیرانسانی توصیف کرده و گفته است که آمریکا این روش زشت را علیه ملت های دیگر از جمله ملت عراق نیز به کار برده است.
به گزارش ایرنا، سید جلیل النوری تاکید کرده است که بر همین اساس باید همه در این برهه مسوولیت پذیر باشند و دنباله رو شیطان چه با زبان یا مواضع سیاسی و یا حتی نیات باطنی خود نباشند زیرا وضعیت این قدرت های شر کاملا مشخص است و هرگز برای بشریت، خیر و خوشی نمی خواهند.
وی از آمریکا به ‘شر مطلق’ یاد کرده و گفته است که از شر مطلق جزء شر مطلق چیزی بر نمی آید.
پیش از این نیز مقتدا صدر رهبر جریان صدر در بیانیه ای علیه اقدامات خصمانه امریکا برضد ایران واکنش نشان داده و گفته بود: در برابر محاصره اقتصادی ملت ها سکوت نخواهیم کرد.
بسیاری از احزاب و جریان ها و رهبران سیاسی به علاوه گروه های مقاومت اسلامی در عراق و همچنین وزارت خارجه، ‘فواد معصوم’ رییس جمهور، ‘نوری المالکی’ معاون رییس جمهوری و ‘سید عمار حکیم’ رهبر جریان حکمت ملی تاکنون در بیانیه های جداگانه اقدامات خصمانه آمریکا را علیه جمهوری اسلامی ایران محکوم کرده اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی