Print Friendly, PDF & Email
اما در کمتر از ۲۴ ساعت، رجب صفروف بار دیگر در بی بی سی فارسی حاضر شد و اظهرات روز گذشته خود مبنی بر سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر را تکذیب کرد.
 شب گذشته رجب صفروف طی مصاحبه ای با بی بی سی فارسی سخنانی را در خصوص سهم ایران در دریای خزر به زبان آورد که در فضای مجازی واکنش های فراوانی را در پی داشت و مورد استقبال رسانه های ضدانقلاب قرار گرفت.

 

صفروف در این ویدئو اظهار دارد سهم ایران از دریای خزر ۵۰ درصد بوده که در سال ۱۹۹۶ (در زمان ریاست‌جمهوری هاشمی رفسنجانی) ایران پذیرفته سهم‌اش ۲۰ درصد باشد و این پیشنهاد  ایران، موجب تعجب فراوان روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان شده است. وی همچنین ادعا کرد که این پیشنهاد ایران، «هدیه الهی» به روسیه و سه کشور تازه‌استقلال یافته بود.

 

اما  در کمتر از ۲۴ ساعت، رجب صفروف بار دیگر در بی بی سی فارسی حاضر شد و اظهرات روز گذشته خود مبنی بر سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر را تکذیب کرد. صفروف در این برنامه گفت: “در هیچ قراردادی نیامده است که شوروی و ایران هرکدام ۵۰ درصد از دریای خزر سهم دارند. اگر چنین امکانی وجود داشت پس قزاقستان، آذربایجان و ترکمنستان می بایست دور سواحل خود دیوار می کشیدند و مرزهای خود را تا سواحل محدود می کردند!”

 

 

 

به نظر می رسد رسانه های معاند سعی دارند با شگردهای مردم فریبانه خود بهانه ای جدید برای تخریب جمهوری اسلامی دست و پا کرده اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی