Print Friendly, PDF & Email

 در صورت ادامه این حملات، با واکنش پشیمان کننده مواجه خواهد شد

شمخانی گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال تثبیت بحران در سوریه بوده و اقداماتی را برای حمایت مستقیم از گروه های تروریستی و هدف قرار دادن ارتش سوریه و نیروهای مقابله کننده با تروریسم صورت داده است که در صورت تداوم با واکنش های پشیمان کننده مواجه خواهد شد.

شمخانی: ادامه حملات اسرائیل به نیروهای مقابله کننده با تروریسم در سوریه، با واکنش پشیمان کننده مواجه خواهد شد

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رویکرد یکجانبه و تضعیف کننده نهادهای بین المللی که از سوی هیئت حاکمه آمریکا دنبال می شود برای امنیت و اقتصاد جهان و به ویژه منطقه خطرناک است و در برابر این تهدید مشترک بایستی به صورت جدی ایستاد.

، نیکلای پاتروشف دبیرشورای امنیت ملی فدراسیون روسیه که به منظور شرکت در نخستین نشست «گفتگوی امنیتی منطقه ای» به تهران سفر کرده است صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون راهکارهای مشترک مقابله با تهدیدات تروریستی در منطقه و گسترش همکاری ها با وی گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به تجربیات موفق همکاریهای امنیتی میان ایران و روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم، ضرورت تبادل نظر نزدیک و موثر دو کشور در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی را یادآور شد و اظهار داشت: سیاست اصولی دو کشور در زمینه توسعه همکاری ها و متوازن سازی ظرفیت های قابل مبادله در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی وامنیتی، نقش تعیین کننده ای در مدیریت بحران های امنیتی در سطح منطقه بدنبال داشته است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ضمن قدردانی از مواضع مناسب دولت روسیه در حمایت از برجام تاکید کرد؛ رویکرد یکجانبه و تضعیف کننده نهادهای بین المللی که از سوی هیئت حاکمه آمریکا دنبال می شود برای امنیت و اقتصاد جهان و به ویژه منطقه خطرناک است و در برابر این تهدید مشترک بایستی به صورت جدی ایستاد.

وی افزود؛ بکارگیری سلاح تحریم توسط آمریکا علیه ایران، روسیه و چین به دلیل درماندگی و احساس عقب ماندگی این کشور در برابر پیشرفت ، رشد و افزایش قدرت بازیگری این کشورهاست و با تقویت همکاری های اقتصادی و تسهیل زمینه های تجاری به راحتی می توان با آن مقابله نمود.

امیر دریابان شمخانی گفت؛ رژیم صهیونیستی به دنبال تثبیت بحران در سوریه بوده و اقداماتی را برای حمایت مستقیم از گروه های تروریستی و هدف قرار دادن ارتش سوریه و نیروهای مقابله کننده با تروریسم صورت داده است که در صورت تداوم با واکنش های پشیمان کننده مواجه خواهد شد.

دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات با تمجید از ابتکار عمل جمهوری اسلامی در برگزاری موفق نشست «گفتگوی امنیتی منطقه ای» که در ادامه فعالیتهای موثرایران درمبارزه واقعی با تروریسم و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه انجام شده است اظهار داشت: امروز منطقه ما در معرض تهدید انتقال تروریستهای شکست خورده در عراق و سوریه توسط آمریکا و برخی متحدان این کشور قرار گرفته و ضرورت افزایش مشارکت وهم افزایی منطقه ای برای مقابله با این رخداد نگران کننده اجتناب ناپذیر می باشد.

وی با تاکید بر نقشی که می بایست جامعه بین المللی در برابر این گونه اقدامات ضد امنیتی آمریکا ایفا نماید خاطر نشان ساخت: در صورت عدم مقابله جدی با اقدامات یکجانبه گرایانه وخظرناک آمریکا بزودی جهان با بحرانی مشابه عراق و سوریه درکشور افغانستان مواجه خواهد شد.

پاتروشف ضمن تبیین نقش موثر ایران، روسیه و ترکیه در کاهش تنش در سوریه و تصمیماتی که اخیرا در فرآیندی مشترک برای جلوگیری از آسیب دیدن مردم بی گناه در ادلب اتخاذ شده است افزود: در مقابل اقداماتی که دولتهای ما به منظور بازگشت صلح و ثبات به منطقه دنبال می کنند ، هیئت حاکمه آمریکا همه تلاش خود را برای جلوگیری از بازگشت امنیت به منطقه معطوف نموده و تروریسم را به ابزاری برای پیشبرد اهدافش تبدیل کرده است.

تاکید تهران و پکن بر سرعت بخشیدن به توافقات مشترک

همچنین «دانگ جینگ وی» مقام امنیت ملی چین که به منظور شرکت در نخستین نشست «گفتگوی امنیتی منطقه ای» به تهران سفر کرده است با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

علی شمخانی در این دیدار با اشاره به همکاری های گسترده میان دو کشور در زمینه های اقتصادی، سیاسی و نظامی تاکید کرد، منافع و دیدگاه های مشترک میان تهران و پکن عرصه ای گسترده برای ارتقاء سطح روابط و مقابله با چالش های منطقه ای و بین المللی به ویژه در حوزه مبارزه با تروریسم را فراهم آورده است.

وی استفاده از ابزار تحریم های غیرقانونی و سوء استفاده از مناسبات اقتصادی حاکم بر نظام سلطه را زمینه ساز بازگشت عصر استعمار دانست و افزود؛ تداوم سیاست های اشتباه در تحمیل اراده بر خواست و اراده کشورهای مستقل نه تنها مسیری شکست خورده است بلکه نتیجه معکوس خواهد داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تقدیر از نقش سازنده جمهوری خلق چین در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، تسریع در اجرایی شدن توافقات ‌میان نهادهای امنیتی دو کشور را خواستار شد.

دریابان علی شمخانی در این ملاقات، پدیده تروریسم را تهدید شکننده صلح و امنیت بین المللی عنوان کرد و اظهار داشت: نقش آفرینی مستمر و همکاری های نزدیک کشورهای منطقه مانعی در مسیر تامین مالی تروریسم توسط برخی کشورهای فرامنطقه ای و سوء استفاده از ابزار تروریسم برای تحمیل اراده خارجی به دولت ها خواهد بود.

«دانگ جینگ وی» مقام امنیت ملی چین نیز در این دیدار با تقدیر از نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی اظهار داشت: بازگشت صلح و ثبات به سوریه لازمه ارامش پایداردر منطقه خاورمیانه است.

وی همچنین با اشاره به گسترش تهدید تروریسم در جهان ضمن تاکید بر ضرورت همکاری های دوجانبه و بین المللی برای مقابله با تروریسم افزود؛ عدم توجه به ضرورت ها و الزامات برخورد جدی، همه جانبه و بدون تبعیض با تروریسم، دامنه این تهدید را غیرقابل کنترل خواهد کرد.

مقام امنیت ملی چین با تأکید بر اراده رهبران دو کشور در زمینه ارتقای همکاری‌های همه‌جانبه میان گفت: رفت و آمدهای متعدد و تبادل نظر میان مقامات عالی سیاسی، اقتصادی و امنیتی ایران و چین نقش تعیین‌کننده‌ای در سرعت بخشیدن به توافقات مشترک دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی