Print Friendly, PDF & Email
وزیر خارجه بحرین گفت که کشورش از موضع آمریکا در قبال ایران در منطقه حمایت می کند و بر لزوم ایستادگی در برابر نفوذ تهران تاکید دارد.

شیخ خالد احمد ذوق زدگی آل خلیفه از موضع ضد ایرانی واشنگتن

، وزیر خارجه بحرین گفت که کشورش از موضع آمریکا در قبال ایران در منطقه حمایت می کند و بر لزوم ایستادگی در برابر نفوذ تهران تاکید دارد.

 

شیخ خالد احمد آل خلیفه در گفت و گو با شبکه خبری اسکای نیوز با این ادعا که اغلب کشورها موضع آمریکا در قبال فعالیت های ایران در خاورمیانه را موجه می دانند افزود که مساله انزوای ایران نیست بلکه مساله ایستادگی در برابر نفوذ این کشور است.
وزیرخارجه بحرین مدعی شد که توافقنامه هسته ای که واشنگتن از آن خارج شد، مصالح کشورهای همسایه ایران را در نظر نگرفته بود و از این رو ماندن در آن نشدنی نبود.
وی در باره احتمال دستیابی به یک توافق جایگزین نیز گفت که این موضوع همچنان مطرح است اما آنچه برای ما مهم است توقف سیاست تخریبی ایران است. ما می خواهیم مطمئن شویم که در رسیدن به هر گونه راه حلی، سلامت کشورها و ملت هایمان در نظرگرفته می شود.
به گزارش ایرنا، وزیر بحرینی حمایت کشورش را از ایجاد یک ائتلاف راهبردی میان کشورهای حوزه خلیج فارس، مصر، اردن با آمریکا در چارچوب آنچه رئیس جمهوری آمریکا در نشست شورای امنیت مطرح ساخت، اعلام کرد.
وی گفت که هدف چنین ائتلافی صرفا نظامی نیست بلکه روابط اقتصادی و سرمایه گذاری و امنیت در تمامی زمینه ها را نیز شامل می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی