Print Friendly, PDF & Email

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: هرچه زمان از دوران دفاع مقدس می‌گذرد، اهمیت، ارزش و جایگاه این حادثه بزرگ در تاریخ کشور، تاریخ منطقه و حتی جهان بیشتر مشخص می‌شود.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دهمین جلسه هیئت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که صبح امروز در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، گفت: از همت و حضور شکوهمند ملت بزرگ ایران در یوم‌الله ۲۲ بهمن و همچنین تلاشی که دستگاه‌های ذی‌ربط در جهت برگزاری این مراسم انجام دادند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) بزرگ فجرآفرین تاریخ کشور و جهان را گرامی می‌داریم و همچنین رحمت و رضوان الهی را برای روح بلند ایشان از پرودگار عزیز طلب می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: همچنین یاد و خاطره همه شهیدان عزیز را که از بدو شکل‌گیری انقلاب اسلامی تاکنون این جریان و پرشکوه انقلاب و انقلابی بودن و انقلابی ماندن را جاری نگه داشته‌اند، گرامی می‌داریم و امیدواریم که خداوند همه مشتاقان این راه را به آرزوی خود برساند.

سرلشکر باقری گفت: حقیقت این است که هرچه زمان از دوران دفاع مقدس می‌گذرد، اهمیت، ارزش و جایگاه این حادثه بزرگ در تاریخ کشور، تاریخ منطقه و حتی جهان بیشتر مشخص می‌شود.

وی اضافه کرد: شاید در آن دوران و یا در ادوار نزدیک به دوران دفاع مقدس اهمیت این جریان تاریخی آن‌قدر برجسته و مشخص نبود؛ اینکه چگونه ملتی که تازه از ظلم و ستم حکومت سیاه پهلوی آزاد شدند و در طول گذشت یک سال و نیم از حکومت نوپای اسلامی، درست در زمانی که مشغول تثبیت نظام، انقلاب و کشورشان بودند و با توطئه‌های داخلی مقابله می‌کردند به ناگاه با یک تهاجم سنگین از جانب استکبار جهانی و حمایت بیش از ۳۰ کشور از یک رژیم ظالم متجاوز، مواجه شدند و بخشی از خاک کشورشان را از دست دادند و آسیب فراوانی دیدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این جنگ برای ملت ایران با تحریم‌های همه‌جانبه همراه بود؛ اما ملت بزرگ ایران با دست خالی و استعانت از لطف و کمک خداوند و تکیه بر مردم و توان داخلی و همت مضاعف توانست در برابر ناملایمات و سختی‌ها ایستادگی کند و این پیروزی بزرگ را برای خود رقم بزند.

سرلشکر باقری گفت: حقیقتاً وقتی که ابعاد گوناگون حادثه بزرگ دفاع مقدس را مطالعه می‌کنیم، همچنان زوایای پنهانی از آن آشکار می‌شود که شاید برای بسیاری از افراد که در آن دوران حضور داشته‌اند نیز ابعاد آن روشن نبوده و البته زوایای این جریان تاریخی همچنان ادامه دارد و روز به روز ابعاد جدیدی از آن آشکار می‌شود.

وی با اشاره به تأکید فرمانده معظم کل قوا بر ضرورت پرداختن هرچه بیشتر به موضوع دفاع مقدس، تاکید کرد: بیان ابعاد و جزئیات این حادثه بزرگ تاریخ‌ساز، با زبان‌های گوناگون و جذاب هنری، جزو تأکیداتی است که شاید بیش از سایر ابعاد مورد توجه معظم‌له است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مسئولیت سنگینی را در قبال ترویج فرهنگ دفاع مقدس بر عهده دارد؛ بدین ترتیب که با یک مدیریت مناسب بتواند از تمام توان و ظرفیت ملت ایران، ارگان‌های گوناگون کشوری، نیروهای مسلح و همه بازماندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس بهره بگیرد و گنج بزرگ دفاع مقدس را در هر زمان و هر روز به شکلی بازنمایی و بازگویی کند و در اختیار نسل جوان فعلی و نسل‌های آتی قرار دهد.

سرلشکر باقری گفت: البته این کار تاکنون با رشد مناسبی به‌خصوص در سال‌های اخیر صورت گرفته است؛ اما آنچه انجام گرفته، هنوز بخش کوچکی از میزان اقدامات ضروری است که باید صورت بگیرد. طبیعتاً تحقق این امر در مباحث بنیاد و این هیئت امنا قرار دارد، از این رو باید مباحث با دقت و حوصله مورد توجه قرار گیرد، ابعاد گوناگون آن تبیین شود، برای آن تقسیم کار صورت گیرد و از همه توان‌ها در رسیدن به مقصد در این راه مقدس استفاده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی