Print Friendly, PDF & Email

همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار سربلند حاج سید محمد حجازی جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وصیت‌نامه دست‌نویس وی منتشر شد.
به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار شهید سید محمد حجازی وصیت‌نامه دست‌نویس وی منتشر شد که در ادامه قسمت‌هایی از آن را می‌خوانیم.

«خدای کریمی که در این دنیا اسباب سعادت و خدمت را برایمان و برای من فراهم ساخت؛ به‌خصوص در مقطعی به بنده حقیر هستی بخشید و اذن ورود داد که حوادث مهمی رخ داد؛ دوران مجد و عظمت و پیروزی‌های شگرف اسلام و شکست‌های پی در پی دشمنان اسلام در آن رخ داد و من شاهد بودم و به‌لطف و عنایت بی‌کران او در برخی صحنه‌ها و عرصه‌ها توفیق حضور یافتم.
 از اینکه با شهدای عزیز و بزرگانی همراه بوده‌ام خرسندم ولی بسیار تأسف خورده و می‌خورم که چرا از غافله برادران شهید جا مانده‌ام و از خدا خواسته و می‌خواهم که همه لطف و فضل و کرمش را بر من تمام کند و لایق شهادتم نماید و اگر اینچنین کند، بزرگ‌ترین تاج افتخار و سعادت را بر این بنده حقیر سراپا تقصیر ارزانی داشته است و این از فضل او دور نیست.
به فرزندان و اهل خود سفارش می‌کنم که به‌یاد خدا باشند و برای خدا باشند؛ مراقبت لازم در اعمال و آداب دینی و شرعی و وظایف سیاسی داشته باشند تا چون من احساس خسارت نکنند؛ مهم‌ترین چیز از وظایف دینی نماز است و انجام واجبات و ترک محرمات و هر که این موارد را مواظبت کند و بر آن‌ها مراقبت نماید،‌ بر انجام مستحبات و ترک مکروه هم موفق خواهد شد.
اگر شهید شدم و دعایم مستجاب شد، در گلستان شهدای اصفهان مرا به‌خاک بسپارید و اگر از این توفیق بازماندم، چنانچه اجازه بدهند در گلستان شهدای اصفهان و اگر با مقررات سازگار نباشد و یا اجازه ندهند هرجا که خانواده نظر داشته باشند بلامانع است البته قم هم خوب است.»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی