Print Friendly, PDF & Email

سرلشکر شهید ولی­ الله چراغچی در دست‌­نوشته‌های خود آورده است: اگر کلاس‌ رمضان‌ را دیدی‌ و از این‌ کلاس‌ سربلند بیرون‌ آمدی‌ محرم‌ با حسین‌ خواهی‌ بود و اگر نه‌ یا از ابتدا همراهی‌ نخواهی‌ کرد و یا در اولین‌ ابتلاء شایستگی‌ همیاری‌ حسین‌ را نخواهی داشت‌.

به گزارش دفاع پرس از مشهد، با فرارسیدن سالگرد شهادت فرمانده دلاور خراسانی، سردار سرلشکر ولی­ الله چراغچی به بازخوانی وصیتنامه این شهید عالیقدر و دستنوشته­ های وی می ­پردازیم.

وصیتنامه شهید ولی­ الله چراغچی

بسم الله الرحمن الرحیم وصلی الله علی محمد واله وسلم تسلیما

و درود خدا بر تمامی تلاشگران حق علیه باطل و برامام عزیزم که مارا آگاهی بخشید ودر هر فرصت به پاک کردن زنگار منیّت­ها پرداخت تا فقط برای خدا باشیم و بر شهدا رحمت خدا باد که به ما آموختند چگونه بهتر رفتن را…

مسلّم تسلیم هستم وشهادت می ­دهم خدای حیّ لایموت، رحمن ورحیم… ومحمد (ص)بهترین برگزیده از ۱۲۴هزار رسولش وعلی(ع)وصی برحقش ویازده فرزندعلی(ع)ازفاطمه(س) برحق ­اند.

و اما تنها حجت خدا مهدی(عج) ست که به انتظار فرمان ظهورش نگران از انسانیت نشسته است و اعتقادم بر این است که امام خمینی روحی فداه بحق نماینده بر حق امام زمان (عج)و حجت خدا مهدی زهراست و فرمانها و دستوراتش همه از خداست، به این لحاظ تسلیم تسلیمم وهمه را مخصوصاً نزدیکان را به این عقیده دعوت می­ کنم بشدت…

اما می ­دانم نتوانستم تکالیفم را درمورد پدرومادرم و نیز هم… همسرم و برادران و خواهرانم و دوستان و خویشاوندانم انجام دهم از همه شما می خواهم برایم طلب مغفرت کنید که بسیار گنهکار و دستم کوتاه ست.

تمام زندگی:

اِن یَمسسکُم قرحٌ فقد مسّ القوم قرحٌ مثلهُ وتلک الایامُ نُداولها بین الناس ولیعلم الذین آمنوا ویتّخذ منکم شهداء واللّه لا یحبُّ الظالمین ولیُمحصَّ اللّه الذین آمنوا ویمحص الکافرین (سوره آل عمران آیات ۱۴۰-۱۴۱)

قال الحسین (ع): انَّ الحیاه عقیدهٌ والجهاد

فرزندکوچک شما ولی اله چراغچی۱۳۶۲/۱۲/۳

دستنو شته های سردار شهید ولی الله چراغچی

کلاس‌ رمضان‌

 اگر کلاس‌ رمضان‌ را دیدی‌ و از این‌ کلاس‌ سربلند بیرون‌ آمدی‌ محرم‌ با حسین‌ خواهی‌ بود و اگر نه‌ یا از ابتدا همراهی‌ نخواهی‌ کرد و یا در اولین‌ ابتلاء شایستگی‌ همیاری‌ حسین‌ را نخواهی داشت‌. و هنگامی‌ که‌ حسین‌ مرد راه‌ می‌خواهد توان‌ رفتنت‌ سلب‌ و در تاریکی‌ شب‌ استتار خواهی‌ شد. چه‌ این‌ تاریکی‌ بر تو حجاب‌ است‌ و برای‌ روزه‌دار خلوتگاه‌ عبادت‌. حسین‌ را در عاشورا بهترین‌ شاگردان‌ رمضان‌ یاری‌ دارند.

شاگردانی‌ که‌ عمل‌ کردند به ‌آنچه‌ در رمضان‌ آموخته‌ بودند. رفتن‌ نه‌ به‌ سمت‌ حضیض‌ که‌ اوج‌ و نه‌ بودن‌که‌ شدن‌، نه‌ زبونی‌ که‌ شجاعت‌، نه‌ پروا که‌ گستاخی‌، نه‌ انتظار که‌ اعتراض‌، نه‌ مصلحت‌ که‌ حقیقت‌، نه‌ سکوت‌ که‌ فریاد، نه‌ تمکین‌ که‌ عصیان‌، نه‌ صلاح‌ که ‌سلاح‌ و نه‌ شیطان‌ که‌ خدا. اینان‌ ایثار را، ایمان‌ را، صلابت‌ را، خشم‌ علیه‌ کفار و  رحم‌ بین‌ خود را که‌ قبلاً آموخته‌ بودند و همه‌ را و رمضان‌ در رمضان‌ را در آموختن‌ها و تزکیه‌ها می‌بینیم‌ و در توشه‌ که‌ نه‌ برای‌ خوردن‌ که‌ برای‌ بردن‌ می‌بینیم‌ و این‌ همه‌ را وقتی‌ کنار هم‌ بگذاری‌ رسالت‌ انبیاء را از برای‌ آن‌می‌یابی‌ و یکباره‌ به‌ ذهنت‌ متبادر می‌شود که‌ رمضان‌ ماه‌ خداست‌.

سحری‌ غذایت‌ را می‌خوری‌ غذایی‌ اندک‌ نه‌ چندان‌ که‌ به‌ انگیزه‌ ذخیره‌ گذاشتن‌ که‌ به ‌انگیزه‌ یارای‌ ادامه‌ مبارزه‌. نیّت‌ یعنی‌ انتخاب‌ آگاهانه‌ نه‌ از جبر که‌ از اختیار و نه‌ از تحمیل‌ که‌ از تعهد، نه‌ از ترس‌ که‌ از شوق‌ و نه‌ از عادت‌ که‌ از آگاهی‌. و حالا نماز بر پا می‌داری‌. نمازی‌ که‌ پشتوانه‌ این‌ عمل‌ صالح‌ روزانه‌ است‌ نماز روزه‌دار مفهومی‌ جز نمازهای‌ معمول‌ و عادت‌ شده‌ دارد که‌ نماز یک‌ انسان ‌همه‌ چیز گذشته‌ اوست‌ و نماز در کوره‌ سوزان‌ آزمایش‌ را اجری‌ دیگر است‌.

افطار روز شمارِ کلاس‌ رمضان‌ است‌ روز شمار که‌ پایان‌ رسید کلاس‌ به‌ پایان‌ رسیده‌ و منتظر هلال‌ هستیم‌. چه‌ از هلال‌ شروع‌ کردیم‌ و به‌ هلال‌ پایان ‌خواهیم‌ داد. از هلال‌ اول‌ که‌ شروع‌ کردیم‌ با نقایص‌ و خصلتها و عدم‌ آگاهی‌. به‌ هلال‌ دوم‌ که‌ رسیدیم‌ نقایص‌ به‌ کمال‌ و خصلتها به‌ تقوی‌ رشد یافته‌اند و رمضان‌ راه‌ به‌ محرم‌ می‌برد. اینجا آخر کلاس‌ است‌ و حالا هر فرد خود یک ‌جمع‌ است‌ یک‌ امت‌ است‌ و می‌رود که‌ به‌ محرم‌ بپیوندد خیمه‌ها برچیده‌ می‌شوند بارها بسته‌ می‌شود توشه‌ها برداشته‌ می‌شود برای‌ آغاز راهی‌ دیگر آنگاه‌ جشنی‌ بر پای‌ می‌شود جشن‌ پیروزی‌ در اولین‌ کلاس‌ و موفقیت‌ درپایان‌ یک‌ آغاز.

جشن‌ نه‌ برای‌ پیروزی‌ که‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ آن‌ و جشن‌ برای‌ کاشت‌ و نه‌ برداشت‌. همه‌ به‌ دنبال‌ رهبر و امام‌، از همه‌ شهر بانگ‌ الله اکبر ولله الحمد و الحمد لله علی‌ ما هدانا به‌ گوش‌ می‌رسد همه‌ می‌روند تا در تبعیت ‌از امامشان‌ از خدا بخواهند که‌ باقی‌ راه‌ را نیز کمکشان‌ کند.

بسم الله الرحمن الرحیم

دررابطه بااین انقلاب وادامه آن اعتقادم اینست که خدا منت گذاشته است امت اسلامى ایران اولین امتى باشد که به نداى عدالت خواهى… امام زمان (عج) لبیک بگوید پایگاهى مطمئن براى آن اقا باشد. دراین رابطه بیشترین و سخت ترین امتحانهای الهى نیز  برایش در نظر است و بایدکه صبرکند و بر این صبر دعوت کند و باید که حق باشد و بر این حق دعوت کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی