Print Friendly, PDF & Email
حالا تقریباً بیست سال بعد از شهادتش نسل جدید آمد… هنوز نسل جدید و قدیم در جمهوری اسلامی ایران روزهای جنگ را به یاد می‌آورند و از او یاد می‌کنند و از طریق فیلم‌هایی که شهید آوینی -که کرامتی بزرگ داشت- می‌ساخت و ابداع می‌کرد از شهدا و قهرمانان یاد می‌کنند.
گروه فرهنگ – رجانیوز: «هنوز نسل جدید و قدیم در جمهوری اسلامی ایران روزهای جنگ را به یاد می‌آورند و از او یاد می‌کنند و از طریق فیلم‌هایی که شهید آوینی -که کرامتی بزرگ داشت- می‌ساخت و ابداع می‌کرد از شهدا و قهرمانان یاد می‌کنند.»
به گزارش رجانیوز، فیلمی که در ادامه می‌آید ذکر مختصری از شهید آوینی و فعالیت‌هایش است که توسط الشیخ حسن کرشت امام‌جمعه شعر صور لبنان در نمازجمعه  هفته‌ای که گذشت صورت گرفته است.
نکته جالب این فیلم علاوه بر شناخته شدن شهید آوینی در عرصه بین‌المللی پرداختن امام جمعه شهر صور لبنان به این نکته است که توجه به مقاومت فقط در عرصه نظامی تعریف نمی‌شود و کسانی که در عرصه فرهنگی برای ترویج فرهنگ مقاومت تلاش می‌کنند هم در حال جهاد فی سبیل الله هستند.
در این فیلم امام‌جمعه شهر صور لبنان ضمن اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در مراسم تشییع پیکر شهید سید مرتضی آوینی می‌گوید: رهبر انقلاب با این حرکت می‌خواستند بگویند رزمندگان و قهرمانانی که برای مقاومت و دفاع از مرز و وطن سلاح بر می‌دارند تنها کسانی‌ نیستند که جهاد می‌کنند، بلکه کسی که دوربین فیلم‌برداری را برای اینکه از شهدا  فیلم‌برداری کند بر می‌دارد تا مردم سراسر جهان با آنها آشنا شوند، این هم جهاد در راه خدا است.
در ادامه فیلم مزبور به همراه ترجمه آن را از نظر می‌گذرانید:

Video Player

شیخ حسن کرشت.mp4 | دانلود فیلم 

ترجمه: … [سید مرتضی آوینی] بر مین پا گذاشت و در این راه شهید شد. حالا تقریباً بیست سال بعد از شهادتش نسل جدید آمد… هنوز نسل جدید و قدیم در جمهوری اسلامی ایران روزهای جنگ را به یاد می‌آورند و از او یاد می‌کنند و از طریق فیلم‌هایی که شهید آوینی -که کرامتی بزرگ داشت- می‌ساخت و ابداع می‌کرد از شهدا و قهرمانان یاد می‌کنند.
مرتضی آوینی زیاد معروف نبود. در روز تشییع پیکر شهید، رهبر سید علی خامنه‌ای بدون اینکه کسی بداند در تشییع شرکت کردند. در تشییع این شهید شرکت کردند که بگویند ‌رزمندگان و قهرمانان که برای مقاومت و دفاع از مرز و وطن سلاح بر می‌دارند تنها کسانی‌ نیستند که جهاد می‌کنند، بلکه کسی که دوربین عکاسی و دوربین فیلم‌برداری و دوربین الهام و ابداع را برای اینکه از شهدا، سپاهیان و مستضعفین فیلم‌برداری کند بر می‌دارد تا مردم سراسر جهان و اهل منطقه با آنها آشنا شوند، این هم جهاد در راه خدا و دفاع از وطن است. خدا رحمتش کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی