Print Friendly, PDF & Email
آن چه خواهید دید، فیلمی است که اختصاصا توسط خبرنگار گروه جهاد و مقاومت مشرق، از تربتِ پاک آن عزیز برداشته شده و هم‌راه با صدای آن شهیدِ جاوید، به کاربران عزیز تقدیم می گردد
به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «شیرود»( یا همان «شیرود محله) یکی از شهرهای «استان مازندران» است که در بخش مرکزی شهرستان «تنکابن» واقع شده است. یکی از نواده‌گان حضرت «موسی بن جعفر(صلوات الله علیه)» در این شهر مدفون می باشد که در میان مردم به «امام زاده «سید حسین» اشتهار دارد.  گلزارِ شهدای «شیرود» در جوار این بقعه‌ی مبارکه قرار دارد و یکی از این شهیدان، سی مرغ بی بدیل آسمانِ ایران و اسلام، «علی اکبر قربان شیرودی» است. هشتم ارىیبهشت ماه، مصادف است با سال‌گشتِ شهادتِ این خلبانِ بسیجی.
«علی اکبر قربان شیرودی»تاریخ۲۰ فروردین ۱۳۳۴ شمسی در «شیرود»  تنکابن به دنیا آمد. علی اکبر با اتمام تحصیلات متوسطه در سال ۱۳۵۱ وارد ارتش شد و دوره مقدماتی خلبانی را در تهران به پایان رساند . سپس دوره هلی «کوپتر کبرا» را در پادگان اصفهان دید و با درجه ستوانیاری فارغ التحصیل شد .
زمانی که جنگ کردستان آغاز شد «شیرودی» چنان می‌جنگید که شهید دکتر«مصطفی چمران» او را ستاره درخشان جنگ کردستان می نامید و شهید امیر «ولی الله فلاحی» نیز او را «ناجی غرب» و فاتح گردنه ها و ارتفاعات آربابا، بازی دراز، میمک و دشت ذهاب و پایگاه ابوذر معرفی می کرد.
«شیرودی» بالاترین ساعت پروازِ جنگی را در جهان داشت علی‌رغم بیش از ۴۰بار سانحه و بیش از ۳۶۰ مورد اصابت گلوله به هلی‌کوپترش، باز سرسختانه می جنگید.
«علی اکبر شیرودی» سرانجام در هشتم اردیبهشت ۱۳۶۰ در حالیکه تانک های عراقی به طرف قره بلاغ دشت ذهاب در حرکت بودند با هلی کوپتر به مقابله با آنان پرداخت و پس از انهدام چندین عراده‌ی آنان،  از پشت سر مورد اصابت گلوله تانک قرار گرفت و بال در بال ملائک گشود.آن چه خواهید دید، فیلمی است که اختصاصا توسط خبرنگار گروه جهاد و مقاومت مشرق، از تربتِ پاک «شهید شیرودی» برداشته شده و هم‌راه با صدای آن شهیدِ جاوید، به کاربران عزیز تقدیم می گردد. امید که مقبول درگاه احدیت قرار گرفته و شفاعت آن عارفِ مسلح را در روز حشر، قسمت مان قرار دهد. ان شاءالله

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح بلندپروازش صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
برای دریافت فیلم، روی عکس کلیک کنید

فیلم/ زیارت مجازی «شهید شیرودی»

فیلم/ زیارت مجازی «شهید شیرودی»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی