Print Friendly, PDF & Email

سخنگوی سازمان دفاع غیرنظامی ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد در زلزله این کشور دست کم ۳۷ نفر کشته شده‌اند.
مرکز لرزه نگاری آمریکا گزارش داده که اولین زمین لرزه با قدرت ۶٫۲ ریشتر استان پروجیا در شمال شرقی رم را به لرزه در آورد ؛ مرکز این زمین لرزه حدود ۶ مایلی جنوب شرقی نورچیا اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی سازمان دفاع غیرنظامی ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد در زلزله این کشور دست کم ۳۷ نفر کشته شده‌اند.

این زلزله‌ در ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد میان دو استان “اومبریا” و “لاتسیو” در ایتالیا روی داد.

چندین پس لرزه هم روی داد و تا ساعت ۸ صبح چهارشنبه به وقت تهران ۱۱ پس لرزه گزارش شده است. از این پس لرزه ها دستکم چهار مورد آنها بالاتر از ۴ و ۵ ریشتر قدرت داشتند که مرکز لرزه نگاری آمریکا آنها را ثبت کرد.
از اوایل صبح چهارشنبه گزارش هایی درباره خسارات و تلفات این زمین لرزها منتشر شد و شبکه خبری «اسکای تی جی ۲۴» (SkyTg24) گزارش داده که دو نفر که یک زوج سالمند بودند در شهر ارکواتا دل ترونتو کشته شدند.
سرجیو پروزی شهردار شهر آماتریچه به شبکه خبری «رای» (RAI) ایتالیا گفت : این ناحیه از بین رفته و افرادی زیر آوار هستند و نگرانم که تعدادی کشته شده باشند.
وی افزود: که مبادی ورودی و خروجی شهر مسدود شده و نیمی از شهر از بین رفته است. مردم زیر آوار هستند؛ یک رانش زمین اتفاق افتاده و امکان ریزش یک پل وجود دارد.
شهر آماتریچه در مرکز ایتالیا بنا بر سرشماری سال ۲۰۰۸ حدود ۳ هزار نفر جمعیت داشته است.
شدت زلزله صبح چهارشنبه به حدی بود که در بسیاری از شهر ها از جمله رم، پایتخت ایتالیا هم احساس شد. این شهر در فاصله ۱۲۶ کیلومتری مرکز زلزله واقع شده است.

۰۰:۰۰۰۰:۴۲

وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پس از زلزله ایتالیا

ملی پوشان ما که در ایتالیا به سر می برند در منطقه کاورچینوی فلورانس ایتالیا اردو زده اند و از محل وقوع این زلزله دور هستند. فردا ۴ شهریور ماه، اردوی تیم ملی در این کشور به پایان می رسد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی