Print Friendly, PDF & Email

 

 

حوادث آتش سوزی از دردناکترین حوادث اتفاق افتاده محسوب می شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حوادث آتش سوزی جز دردناکترین اتفاق هایی است که در طول تاریخ موجب تاثر و درد در جامعه و حتی جهان می شود، در زیر شماری از حوادث آتش سوزی تلخ و دردناک که کشته های زیادی داشته را مطالعه کنید.

  • سه هزار کشته در آتش سوزی کلیسا 

یکی از دردناک ترین فاجعه آتش سوزی های تاریخ ۸ دسامبر سال ۱۸۶۳ در کلیسایی در سانتیاگو شیلی هنگام انجام مراسم جشن عید اتفاق افتاد، در این حادثه لامپ های گازی تزیین شده صحنه مشتعل و پارچه های آویزان از سقف به سرعت آتش گرفت وآتش سوزی به سقف کشیده شد، مردم به یکباره به سمت درها هجوم برده اما به دلیل باز نشدن درها و آتش گرفتن دیوارها حدود ۳ هزار نفر در آتش سوختند و به دلیل قابل شناسایی نبودن اجساد و نبود امکان تشخیص هویت در آن زمان همه اجساد در گورهای دسته جمعی دفن شدند.

  • ۵۲ کشته و ۶۲ هزار دام درآتش سوزی هولناک استرالیا 

در سال ۱۹۶۷ براساس یک فاجعه طبیعی در استرالیا، آتش سوزی تاسمانیا در بیشه زارها اتفاق افتاد و به دلیل سرعت بسیار زیاد باد این آتش به جنگل ها و شهرهای اطراف به سرعت سرایت کرد و ۲ هزارو ۶۴۰ کیلومترمربع سوخت و مردم شهرهوبارت طعمه آتش شده و در مجموع ۵۲ نفر، ۲۹۳ خانه و بیش از هزار و ۷۰۰ ساختمان نابود شدند همچنین این آتش سوزی موجب از بین رفتن ۸۰ پل،۴ هزار و ۸۰۰ خط انتقال قدرت، هزار و ۵۰۰ دستگاه وسایل نقلیه، بیش از ۱۰۰ سازه ها و ۶۲ هزار راس دام شد که حدود ۴۵ میلیون دلار برآورد هزینه‌ایی آن بود.

  • آتش سوزی ۱۱ سپتامبر و نزدیک به ۳ هزار کشته

برخی از آتش سوزی ها به عنوان حوادثی مشهور در جهان شناخته شده اند، حادثه سقوط و آتش گرفتن برج های دوقلو آمریکا در اثر برخورد هواپیما در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ منجر به مرگ ۲ هزار و ۹۷۴ نفر شد.

  • ۶۰۰ زن و کودک در ۲۰ دقیقه جان سپردند

تئاتر ایروکیز در شمال شیکاگو در۳۰ دسامبر ۱۹۰۳ گرفتار آتش شد این ساختمان همیشه به عنوان یک ساختمان کاملا مقاوم در برابر آتش در بنرها تبلیغ می شد اما دریک روز تعطیل آتش در یک بخش صحنه زبانه کشید وبه سرعت به پارچه ها و نقاشی های دیواری سرایت کرد و ۶۰۲ نفر که بیشتر زن ها و کودکان بودند، در عرض ۲۰ دقیقه شعله زندگیشان خاموش شد.

  • تماشا سیرک جان ۳۲۳ نفر را گرفت 

نیتروی در ایالت ریو دو ژانیرو و منطقه جنوب شرقی برزیل واقع شده در ۱۵ دسامبر۱۹۶۱سیرک نورته-امریکانو چندچادر بزرگ برای نمایش برپا کرده بود که ناگهان یکی از آن ها آتش گرفت و در عرض چند دقیقه کل سیرک طعمه حریق شد و ۳۲۳ نفرکشته شدند.

  • مسابقه اسب دوانی و مرگ ۶۰۰ نفر

درمکان مسابقه اسب که برای انگلیسی ها در هنگ کنگ ساخته شده بود، در ۲۶ فوریه سال ۱۹۱۸، حدود ۶۰۰ نفر بر اثر آتش سوزی کشته شدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی