Print Friendly, PDF & Email

 

مجلس نمایندگان و سنای آمریکا به توافقی درباره تحریم های ایران، روسیه و کره شمالی دست یافتند …
مک کارتی توافق درباره تحریم‌های وسیع علیه ایران، روسیه و کره شمالیسران مجلس نمایندگان آمریکا درباره متن اولیه طرح تحریم های جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی به توافق دست یافتند.

درصورت تصویب این طرح و تبدیل آن به قانون، تحریم های وسیعی علیه ایران وضع خواهد شد که آینده توافق هسته ای را بیش از پیش در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

این درحالی است که زمان زیادی از اعلام تحریم های جدید واشنگتن علیه برنامه موشکی ایران نگذشته است؛ تحریم هایی که توسط مسکو “اقدامی بی اساس” خوانده و موجب شد، وزارت خارجه روسیه تاکید کند: آمریکا به تعهداتش در توافق هسته‌ای “بسیار بد” عمل می‌کند.

بهانه هایی که نمایندگان آمریکایی برای تصویب تحریم های جدید مطرح کرده اند شامل مواردی چون فعالیت های موشکی به ویژه موشک های بالستیک، حمایت از گروه های مقاومت منطقه -که آمریکایی ها آن را حمایت از تروریسم می خوانند- و مسائل حقوق بشری می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی رادیو ملی آمریکا (NPR) با انتشار گزارشی به این موضوع پرداخته و تاکید کرده که با رفع موانع اولیه، این طرح احتمالا روز سه شنبه هفته جاری به رای گذاشته خواهد شد.

خلاصه ای از یادداشت ان پی آر که زیر عنوان “سران مجلس نمایندگان آمریکا بر سر متن اولیه طرح تحریم‌های روسیه، ایران و کره شمالی به توافق رسیدند” تنظیم و منتشر شده درپی می آید:

مجلس نمایندگان و سنا به توافقی درباره تحریم های روسیه، ایران و کره شمالی دست یافتند.

کنگره آمریکا تحمیل تحریم های جدید علیه روسیه، ایران و کره شمالی را در نظر خواهد گرفت و این اقدام پس از آن است که جمهوری خواهان و دموکرات ها بر تغییراتی در طرح تحریم های جدید توافق کردند که اجازه حرکت به جلو را به قانون گذاران خواهد داد.

این طرح همچنین درنظر دارد اختیارات رئیس جمهور را محدود سازد تا ترامپ نتواند بدون موافقت قانون گذاران، تحریم های کشوری را کاهش دهد.

ماه گذشته [میلادی] طرح تحریم های جدید با اکثریت قاطع آراء در سنا تصویب شد اما این طرح فقط بر تحریم های روسیه و ایران تمرکز داشت.

این طرح یک ماه در مجلس نمایندگان معطل ماند چراکه نمایندگان خواستار اضافه شدن کره شمالی به لیست کشورهای مورد تحریم بودند. اکنون اما قانون گذاران می گویند این مناقشه حل شده است.

انتظار می رود رای گیری درباره این طرح روز سه شنبه در مجلس نمایندگان انجام شود. در همین روز، کمیته روابط خارجی سنا برای برگزاری جلسه استماعی درباره ارزیابی سیاست خارجی آمریکا در قبال کره شمالی برنامه ریزی کرده است.

“کوین مک کارتی” رهبر اکثریت در مجلس نمایندگان همزمان با انتشار اخباری درباره طرح تحریم های جدید و از طریق توییتر اعلام کرد: کسانیکه آمریکا و منافع ما را تهدید می کنند باید متوجه شوند که اقداماتشان پیامدهایی درپی دارد.

“استنی هویر” نماینده کهنه کار دموکرات از ایالت مریلند دراین باره گفته: طرح تحریم های جدید، روسیه و ایران را درقبال فعالیت های ضدثبات در سراسر جهان پاسخگو قرار می دهد.

وی افزود: این طرح تضمین می کند که هر دو گروه اکثریت و اقلیت نمایندگان قادر خواهند بود نقش نظارتی خود را بر اجرای تحریم ها توسط دولت ایفا نمایند.

قانون گذاران آمریکایی درنظر دارند که تحریم ها را قبل از ترک واشنگتن برای تعطیلات ماه آگوست تصویب نمایند.

در پایان این یادداشت می خوانیم: آمریکا سابقه طولانی در وضع تحریم ها علیه روسیه دارد… اما منتقدان این روند می گویند دو کشور باید بر همکاری در موضوعاتی چون جنگ سوریه و بحران اوکراین تمرکز کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی