Print Friendly, PDF & Email
گرچه آمریکا و ترکیه هر دو عضو ناتو هستند، اما در سوریه منافع متفاوتی را دنبال می‌کنند. حال شورشیان تحت حمایت ترکیه در سوریه با نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا وارد درگیری مسلحانه شده‌اند. آمریکا اعتراض کرده است.
نظامیان آمریکا حمله شورشیان تحت حمایت ترکیه به نظامیان آمریکایی در سوریهشورشیان مورد حمایت ترکیه در شمال سوریه با واحدهای نظامی ائتلاف به رهبری آمریکا وارد درگیری مسلحانه شده و به تبادل آتش پرداختند. به گفته یکی از سخنگویان ائتلاف، نیروهای نظامی تحت رهبری آمریکا پیش از اینکه مقابله به مثل کنند، بارها در نزدیکی شهر “منبج” سوریه هدف تیراندازی شورشیان مورد حمایت ترکیه قرار گرفته‌اند. گفته می‌شود که کسی در این درگیری‌ها کشته نشده است.

 

به گزارش دویچه وله، این حادثه حساسیت و پیچیدگی وضعیت شمال سوریه را هر چه بیشتر آشکار می‌کند. در این منطقه سه گروه اصلی می‌جنگند: ارتش سوریه با حمایت روسیه، واحدهای نظامی متشکل از کردها با چتر حمایتی ائتلاف به رهبری آمریکا و در نهایت گروه‌های مختلفی از شورشیان و تروریست های سوری که برخی از آنها مورد حمایت ترکیه‌اند.

 

نیروهای ائتلاف واکنش تندی به این اقدام نشان داده و به ترکیه که به عنوان عضو ناتو متحد آمریکا محسوب می‌شود، اعتراض کرده‌اند. به گفته سخنگوی ائتلاف، دولت ترکیه بایستی به شورشیان مورد حمایت خود اعلام کند که تیراندازی به واحدهای ائتلاف “غیرقابل قبول” است.

 

واحدهای زمینی ارتش آمریکا به عنوان بخشی از ائتلاف، برای حمایت از “نیروهای دمکراتیک سوریه” در این کشور مستقر هستند. نیروهای این گروه نیز ائتلافی محلی هستند متشکل از شبه‌نظامیان عمدتا کرد و عرب که کردها در آن اکثریت را دارند و علیه داعش می‌جنگند.

 

ترکیه در مقابل، نگران قوی‌تر شدن گرایش‌های جدایی‌طلبانه‌ی کردها در کشور خود، از حمایت آمریکا از کردهای سوریه ناخشنود است.

 

درگیری میان شورشیان مورد حمایت ترکیه و “نیروهای دمکراتیک سوریه” در نواحی دیگری از شمال این کشور بی‌سابقه نیست، اما نه در جاهایی که واحدهای ائتلاف آمریکایی حضور داشته‌اند.

 

سخنگوی ائتلاف گفته است، گشت واحدهای آمریکایی در این منطقه که با هدف “کاستن از تنش‌ها” صورت می‌گیرد، در دو هفته گذشته بارها هدف تیراندازی واقع شده است. او ضمن اشاره به مطلع کردن ترکیه از تداوم این گشت‌ها، گفته است: «البته ما همواره آماده دفاع از خود در این مناطق هستیم».

 

از سال گذشته بدین‌سو فیلم‌هایی از واحدهای نظامی آمریکایی منتشر شده که نشان می‌دهد آنها در نزدیکی مناطق تحت کنترل شورشیان مورد حمایت ترکیه به گشت‌زنی می‌پردازند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
Escort France kaszinok online Rtp slots 1xbet