Print Friendly, PDF & Email
حضور گسترده مردم ایران در شهرهای مختلف برای تجدید پیمان با انقلاب اسلامی، توجه بسیاری از رسانه های مطرح جهان را به خود جلب کرده است…

آزادی انعکاس حماسه تماشایی ملت ایران در رسانه‌های جهان

تظاهرات میلیونی مردم ایران در ۲۲ بهمن امسال مورد توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار گرفته است.

 

 

خبرگزاری رویترز، آسوشیتدپرس، خبرگزاری چینی شین هوا، خبرگزاری ترند آذربایجان، الجزیره، جروزالم پست، هاآرتص، لس آنجلس تایمز، ان بی سی نیوز و … از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

 

 

نکته قابل تامل در این میان، استفاده بسیاری از رسانه های غربی از عبارت “تظاهرات صدها هزار نفری” است که نشان می دهد این رسانه ها از بیان حقیقت درمورد اینکه میلیون ها نفر از مردم ایران در حمایت از نظامی جمهوری اسلامی به خیابان ها آمده اند خودداری می روزند.

 

 

رویترز در انعکاس راهپیمایی ۲۲ بهمن تیتر زد: “ایران از موشک جدید رونمایی کرد/ روحانی گفت سیاست منطقه ای آمریکا، یک شکست است”.

 

 

این خبرگزاری انگلیسی نوشت: صدها هزار ایرانی روز یکشنبه دست به راهپیمایی زدند تا سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ را جشن بگیرند. مردم ایران، آمریکا و اسرائیل را به عنوان ستمگران متجاوز محکوم کردند.

 

 

در ادامه این گزارش آمده است: ایران در نمایشی از مقاومت دربرابر فشار غربی ها برای محدودسازی برنامه موشکی این کشور، از موشک قدر با برد ۲٫۰۰۰ کیلومتر در خیابان ولی عصر تهران رونمایی کرد.

 

 

آسوشیتدپرس نیز می نویسد: روز یکشنبه صدها هزار نفر از مردم ایران به خیابان ها آمدند تا ۳۹ مین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ را برگزار کنند. این راهپیمایی تنها چند هفته پس از آن برگزار شد که اعتراضات ضددولتی، شهرهای ایران را تکان داده بود.

 

 

براساس این گزارش، تظاهرات کنندگان پرچم های آمریکا و اسرائیل و همچنین تصاویر “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا را به آتش کشیدند.

 

 

شین هوا در گزارشی زیر عنوان “روحانی گفت ایران و کشورهای منطقه، توطئه های آمریکا را به شکست کشاندند” به این موضوع پرداخته است.

 

 

این خبرگزاری چینی نوشت: رئیس جمهور ایران روز یکشنبه گفت، کشورهای منطقه تعدادی از طرح ها و توطئه های آمریکا را طی یک سال گذشته خنثی کرده اند.

 

 

شین هوا افزود: مردم در شهرهای مختلف ایران به خیابان ها آمده و پرچم ها و بنرهایی را در حمایت از رهبران جمهوری اسلامی در دست داشتند. آن ها همچنین شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی سردادند.

 

 

در ادامه این گزارش می خوانیم: راهپیمایی در تهران، پایتخت ایران، به سمت تظاهراتی علیه تحریم های اخیر آمریکا و فشارهای این کشور بر برنامه موشک های بالستیک ایران تبدیل شد.

 

 

خبرگزاری ترند آذربایجان نیز تیتر زد: “ایران نمونه هایی از موشک های بالستک خود را در سالگرد انقلاب این کشور به نمایش گذاشت”.

 

 

در این گزارش آمده است: ایران در ۳۹ مین سالگرد انقلاب ۱۹۷۹ روز یکشنبه در تهران از موشک بالستیک قدر رونمایی کرد. طبق گزارش رسانه های محلی موشک بالستیک قدر قابلیت ضربه زدن به اهدافی تا برد ۲٫۰۰۰ کیلومتر را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱۱۱

 

کلیدواژه ها : ,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :