Print Friendly, PDF & Email
رئیس‌جمهور باز هم در جایگاه منتقد قرار گرفت؛
سخنرانی جنجالی روحانی/ واکنش رسانه‌های ضدانقلاب+ فیلم و عکس
«… این‌ها موضوعاتی هستند که طبیعتا اگر‌ رئیس جمهور عملکرد و سخنان قابل توجهی درباره‌شان داشته باشد موجب ناامیدی و خشم رسانه‌های ضدانقلاب خواهد شد».

روحانی سخنرانی جنجالی روحانی/ واکنش رسانه‌های ضدانقلاب+ فیلم و عکس

  حجت الاسلام “حسن روحانی” رئیس جمهور ایران، در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی بار دیگر به طرح مسائل نظری و فکری پرداخت؛ اظهاراتی که هرچند ارتباطی با مسئولیت اجرایی وی ندارد اما مورد استقبال رسانه‌های غربی قرار گرفته است.

 

شبکه بی بی سی برنامه ای را به این موضوع اختصاص داد. گزارشگر این برنامه می گوید: جشنواره بین المللی خارزمی و یک فرصت دیگر برای حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در انتقاد از وضع موجود؛ این بار در انتقاد از تفکری که از آغاز انقلاب در ایران به دنبال اسلامی کردن علم و پژوهش در دانشگاه هاست.

 

 

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

بی بی سی: روحانی فرصتی دیگر برای انتقاد از وضع موجود پیدا کرد

 

بی بی سی افزود: (سخنان روحانی) با کنایه هایی درباره تنگ نظری و شک و تردیدهای سیاسی و امنیتی نسبت به استادان دانشگاه ها (همراه بود).

 

این رسانه انگلیسی در وب سایت خود نیز به استقبال سخنان حسن روحانی رفته و تیتر زد: “روحانی می‌گوید اسلامی کردن علوم در ایران شکست خورده است”.

 

 

در این گزارش آمده است:‌ حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از تلاش برای اسلامی کردن علوم در ایران انتقاد کرده و گفته است منابع زیادی صرف این کار شده، “اما حاصلی به دست نیاوردند.”

 

بی بی سی در توییتر خود هم به سراغ بخش های حاشیه ساز سخنان روحانی رفته و نوشت: “حسن روحانی در اختتامیه جشنواره خوارزمی: اینکه یک قرآن در داشبورد خودرو بگذارید که خودروی اسلامی نمی‌شود”.

 

 

اظهارات رئیس چمهور ایران در یوتیوپ با عناوین مختلفی منعکس شده؛ از جمله این تیتر: “سخنرانی جنجالی روحانی در جشنواره خوارزمی/هزینه بسیاری صرف «اسلامی کردن» علوم شد، اما حاصلی نداشت!”.

 

 

رادیو فردا، دویچه وله، من و تو و … از دیگر رسانه هایی هستند که با تیترهایی چون “روحانی: هزینه بسیاری صرف اسلامی کردن علوم شد، اما حاصلی نداشت”،‌ “روحانی: نه خودروی اسلامی داریم و نه فیزیک و شیمی اسلامی” و “روحانی: علم، علم است و ایدئولوژی و اسلامی ندارد” به سراغ سخنان رئیس جمهور رفته و به تحلیل و تفسیر آن پرداخته اند.

 

 

 

 

همه این جنجال ها  در حالی است که پیشتر هم  اظهارات حاشیه ساز روحانی درباره موضوعاتی چون “درس مذاکره گرفتن از عاشورا”،‌ “اسلام رحمانی”، “زیر سوال بردن عصمت معصومین” و … به موضوع مورد علاقه رسانه های فارسی زبان غرب تبدیل شده بود.

 

این فضاسازی ها در شرایطی صورت می گیرد که کارشناسان و صاحب‌نظران داخلی بر این باورند که جای طرح مباحث فکری و علمی در حوزه و دانشگاه است و رئیس جمهور باید پاسخگوی وظایف اجرایی خود از جمله مشکلات عدیده اقتصادی باشد.

 

“حسن رحیم‌پور ازغدی” از نظریه‌پردازان مطرح حوزه انقلاب اسلامی  و از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره گفته است: این مسائل در حوزه و دانشگاه بحث می‌شود. شما اگر می‌خواستید به اینها جواب دهید چرا مسئولیت اجرایی گرفتید؟ شما نباید سؤال طرح کنید بلکه باید پاسخگو باشید. در یکی دو سال آینده هرچه نظر فلسفی، معرفت شناسی، تاریخ انقلاب، فقه سیاسی گفتند باید بگوییم شما درست می‌گویید اما جواب بدهید برای کشور چه کار کرده‌اید؟

 

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

استاد ازغدی: جای بحث های علمی، حوزه و دانشگاه است. شما اگر می خواستید اینها را جواب دهید چرا مسئولیت اجرایی گرفتید؟

 

هرچند آنچه تحت عنوان “اسلامی کردن علوم” مطرح می شود مربوط به “علوم انسانی” است و ارتباطی با آنچه آقای روحانی درباره فیزیک،‌‌ شیمی و خودروسازی می گوید ندارد اما جای پاسخ مفصل به چنین موضوعاتی محافل علمی است. به نظر می رسد رئیس جمهور باید به فکر پاسخگویی به مسائلی چون بیکاری روزافزون جوانان، تورم و کاهش قدرت خرید مردم، بی نتیجه ماندن برجام و … باشد؛ موضوعاتی که طبیعتا اگر‌ رئیس جمهور عملکرد و سخنان قابل توجهی درباره آن ها داشته باشد موجب ناامیدی و خشم رسانه های ضدانقلاب خواهد شد.

 

۱۱۱

این خبر را به اشتراک بگذارید :