Print Friendly, PDF & Email
وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته که کشورش متعهد است امنیت رژیم اسرائیل را در برابر موشک‌های ایران حفظ کند.

نتانیاهو و استیو منوشین تعهد آمریکا به حفظ امنیت اسرائیل در برابر موشک‌های ایران

«استیو منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا با تأکید بر روابط کشورش با رژیم صهیونیستی به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.

 

به نوشته وبگاه الجماینر، وی در یک همایش یهودیان در شهر نیویورک گفت: «هیچ شریکی بهتر از اسرائیل برای آمریکا وجود ندارد».

 

وی سپس درباره توافق هسته‌ای (برجام) که سال ۲۰۱۵ میان ایران و گروه ۱+۵ حاصل شد هم ادعا کرد: «رئیس‌جمهور اعلام کرده دیگر معافیت‌های تحریمی ذیل برجام را امضا نخواهد کرد. رئیس‌جمهور متعهد است نه تنها از امنیت اسرائیل بلکه امنیت سایر کشورهای جهان در برابر موشک‌های بالستیک ایران و صادرات تروریسم توسط این کشور به سراسر منطقه اطمینان حاصل کند».

 

کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شدت گرفته؛ «دونالد ترامپ» روز ۲۲ دی‌ماه رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را تمدید کرد. وی در عین حال این تهدید کرد، ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می‌دهد.

 

رئیس‌جمهور آمریکا گفت در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» برجام اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها (۱۲۰ روز بعد) آمریکا را از توافق هسته‌ای با ایران خارج خواهد کرد.

 

به گزارش العالم، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد این نهاد آمریکایی «نقش مهمی» در مبارزه با «تروریسم» داشته است.

 

او گفت: «ما ۷۰۰ نفر آدم داریم که در خزانه‌داری روی تحریم‌ها و مدیریت تحریم‌ها کار می‌کنند. تحریم‌ها ابزارهای مهمی هستند و این ابزارها اثربخش هستند».

 

منوشین تصریح کرد: «اجازه بدهید برای شما توضیح بدم. جلوگیری از منابع مالی تروریسم از طریق تحریم‌ها کاملا موثر است».

 

وی تأکید کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال حاضر توجهش را معطوف مقابله با ایران، کره شمالی، سوریه، روسیه و ونزوئلا کرده است.

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :