Print Friendly, PDF & Email
کاخ سفید از موافقت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با دعوت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خبر داده است.

کیم جونگ اون و ترامپ / آمریکا و کره شمالی ترامپ دعوت کیم جونگ اون را پذیرفت

در پی انتقال پیام کیم درباره آمادگی کره شمالی برای توقف آزمایش های هسته ای و موشکی و مذاکره درباره خلع سلاح هسته ای، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید از آمادگی ترامپ برای دیدار با کیم در مکان و زمانی که هنوز مشخص نشده، خبر داد.

 

ساعتی قبل، چانگ ای یون، مشاور امنیت ملی کره جنوبی، در سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد ترامپ پذیرفته که تا ماه مه (دو ماه دیگر) با رهبر کره شمالی دیدار می کند، تا درباره خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره گفت و گو کند.

 

به گزارش بی بی سی، چانگ ای یون، برای انتقال پیام و دعوت رهبر کره شمالی به واشنگتن سفر کرده است. او در پیونگ یانگ با رهبر کره شمالی دیدار کرده بود.

 

عکس/ مشاور امنیت ملی کره جنوبی (وسط) در حین کنفرانسی مطبوعاتی در واشنگتن

 

چانگ که پنجشنبه شب در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کرد، از موافقت ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون خبر داد.

 

به گفته چانگ، کیم جونگ اون همچنین پذیرفته که مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی که برای ماه آینده برنامه ریزی شده، تهدیدی برای کره شمالی نیست.

 

به گزارش رادیو فردا، دونالد ترامپ در توییتر از این پیشرفت استقبال کرده ولی گفته تا حصول نتیجه، تحریم های کره شمالی برقرار خواهند بود. ترامپ در توییتر نوشت: “کیم جونگ اون در گفت و گو با نمایندگان کره جنوبی از خلع سلاح هسته ای صحبت کرده، نه فقط از تعلیق. همچنین در طول این مدت، کره شمالی آزمایش موشکی نخواهد داشت. پیشرفت زیادی صورت گرفته و تا زمان حصول توافق تحریم ها سرجای خود باقی می مانند. در حال برنامه ریزی برای دیدار هستیم.”

 

به گزارش دویچه وله، کره جنوبی پس از مذاکراتی اولیه با همسایه‌ی شمالی خود اعلام کرده بود که همچنین بر سر انجام دیداری میان میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی توافق به دست آمده است. این ملاقات قرار است در ماه آوریل سال جاری میلادی در منطقه مرزی پانمونجوم انجام گیرد.

 

عکس/ کیم جونگ اون در دیدار و گفت‌وگو با هیئت ارشد کره جنوبی

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۷ در واکنش به آزمایش های موشکی کره شمالی تحریم های تازه ای را علیه این کشور تصویب کرد.

 

این قطعنامه واردات نفت خام به وسیله کره شمالی را به شدت کاهش می دهد و درآمد این کشور از محل صادرات نیروی کار را هدف گرفته است.

 

 

۱۰۶

این خبر را به اشتراک بگذارید :