Print Friendly, PDF & Email
فساد مالی

یک فدراسیون ورزشی که به ظاهر در آن حاشیه‌ای وجود ندارد، شاهد ورود یک دستگاه نظارتی به مجموعه تخلفاتی در آن بود که موجب تبعات گسترده شده است.

 در شرایطی که عموم مردم به ورزش هایی مانند فوتبال، والیبال، کشتی و … مشغول هستند و همه نگاه ها به این سو دوخته شده، شاهدیم که در برخی فدراسیون ها حیات خلوت های میلیونی و حتی میلیاردی ایجاد شده است. جالب اینجاست که فعالیت این فدراسیون ها در سکوت مطلق خبری و توسط باندهایی در داخل این فدراسیون ها صورت می گیرد که با وجود تغییر روسا، همچنان هستند و به فعالیت های خود ادامه می دهند.

در یکی از این موارد، یک دستگاه نظارتی به پرونده یک فدراسیون ورزشی که بیشتر به فعالیت های خدماتی مشغول است، ورود کرده که تبعات گسترده ای داشته است. پس از یک فرآیند پیچیده تحقیق و بررسی، پرونده به دستگاه قضایی ارسال شده که مرحله اول بررسی‌ها نیز صورت گرفته و باید در انتظار بخش جدی تر ماجرا بود.

بیشتر بخوانید:

**فوتبال ایران و بحرانی به نام سایت‌های شرط‌بندی
**دست مدیران باشگاه‌ها با دلالان در یک کاسه است

**متهم اصلی تیروکمان به یک سال حبس و جریمه محکوم شد

به نظر می‌رسد در سال جدید شاهد ادامه بررسی‌های قضایی باشیم که می‌تواند به صدور احکامی برای متهمان کنونی منجر شود. شنیده می شود، تا کنون برای شش نفر از مرتبطین با این پرونده درخواست صادر شده است. در این بین، این اشخاص که درگیر این پرونده هستند، از فدراسیون مورد نظر نیز جدا شده اند.

براساس اخبار دریافتی خبرنگار مشرق، اتهاماتی مانند دریافت رشوه، اختلاس، سندسازی و … در پرونده متهمین وجود دارد که می تواند در ماه های آینده این فدراسیون را کانون توجهات کند. به نظر می رسد دستگاه ورزش کشور باید نظارتی جدی تر بر فعالیت فدراسیون هایی داشته باشد که با گردش مالی میلیاردی مواجه بوده و عملا در انحصار برخی گروه ها و افراد هستند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :