Print Friendly, PDF & Email
تجمع فلسطینیان در مرز غزه با سرزمین های اشغالی در دومین جمعه متوالی هدف حمله سربازان اسرائیلی قرار گرفت و چندین فلسطینی کشته و زخمی شده‌اند.

جوانان فلسطینی ادامه درگیری ها در مرز غزه/ تیراندازی نظامیان اسرائیل به سوی فلسطینی ها

ارتش اسرائیل می‌گوید به چند فلسطینی که داشتند به مرز نزدیک می‌شدند، شلیک کرده است. به گفته منابع فلسطینی دست‌کم شش نفر کشته شده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

 

جمعه گذشته، ۳۰ مارس، در اعتراض‌های مرزی در غزه دست‌کم ۱۶ فلسطینی کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

 

به گزارش بی بی سی، به دنبال درگیری‌های جمعه گذشته ارتش اسرائیل منطقه اطراف مرز غزه را “منطقه ممنوعه نظامی” اعلام کرده است.

 

 

معترضان خواستار بازگشت پناهجویان فلسطینی به سرزمین اجدادی خود هستند که حالا تحت کنترل اسرائیل است.

 

اما اسرائیل مدعی شده فلسطینیان جمعه گذشته با اقدام “تروریستی” قصد داشتند از مرز عبور کنند!

 

قرار است تجمع مرزی هفته گذشته در غزه که سالگرد تاسیس اسرائیل با شعار “راهپیمایی بازگشت” آغاز شد، شش هفته ادامه داشته باشد.

 

 

به گزارش رادیو فردا، با احتساب کشته‌های این روز، شمار کلی کشته‌های فلسطینیان غزه و کرانه باختری در هشت روز اخیر به سی تن رسید و تعداد مجروحین از دو هزار تن فراتر رفت؛ وضعیت جاری وخیم‌ترین بحران در مناسبات اسرائیل و فلسطینیان از جنگ چهار سال پیش میان اسرائیل و حماس در غزه است.

 

بر اساس فیلم‌های خبری که رسانه‌های اسرائیلی نیز آن را منتشر کردند، یکی از کشته‌های این روز یک نوجوان فلسطینی بود که از ناحیه سینه گلوله خورد و دقایقی بعد بر اثر شدت جراحات وارده درگذشت.

 

منابع بیمارستانی غزه گفتند که بسیاری از زخمی‌ها با گلوله حقیقی مجروح شده و بقیه در نتیجه استنشاق گاز اشک آور و بمب‌های دودزا آسیب دیدند.

 

 

به گزارش دویچه وله، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه (۱۷ فروردین / ۶ آوریل) در بیانیه‌ای خواستار خویشتن‌داری اسرائیل و پرهیز از خشونت در برخورد با تظاهرکنندگان فلسطینی در نزدیکی مرز نوار غزه شد .

 

در بیانیه دفتر حقوق بشر سازمان ملل همچنین آمده است که استفاده از سلاح گرم باید به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار گیرد.

 

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد و فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواهان تحقیقات مستقل درباره تیراندازی جمعه گذشته و کشتن فلسطینی‌های معترض شده بودند.

 

۱۰۶

این خبر را به اشتراک بگذارید :