Print Friendly, PDF & Email
احتمال درگیری در خاورمیانه و بی‌ثباتی در بازار نفت
دونالد ترامپ ضمن اعلام خروج آمریکا از توافق هسته ای گفت تحریم های اقتصادی را بلافاصله بر ایران تحمیل خواهد کرد.
ترامپ احتمال درگیری در خاورمیانه و بی‌ثباتی در بازار نفت«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تصمیم خود درباره برجام را اعلام کرده و روز سه شنبه عنوان کرد که ایالات متحده از توافق هسته ای خارج می شود.

 

خبرگزاری رویترز (Reuters) در گزارشی ضمن انعکاس این موضوع نوشت: «پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه خروج آمریکا از توافق بین المللی با ایران برای محدود سازی برنامه هسته ای این کشور را اعلام کرده و گفت تحریم های اقتصادی را بلافاصله بر ایران تحمیل خواهد کرد.

 

این تصمیم، احتمال درگیری در خاورمیانه را افزایش داده، موجب ناراحتی متحدان اروپایی آمریکا شده و بازار نفت جهانی را بی ثبات خواهد کرد.

 

ترامپ در کاخ سفید اعلام کرد: “این یک توافق یک جانبه بود که نباید هرگز و به هیچ وجه صورت می پذیرفت. این توافق هیچ آرامشی را به دنبال نداشت و موجب صلح نشد و در آینده نیز هرگز چنین نتایجی را به همراه نمی آورد.”

 

ترامپ همچنین عنوان کرد: «این به اصطلاح توافق قرار بود از ایالت متحده و متحدان ما در برابر جنون بمب هسته‌ای ایران محافظت کند- سلاحی که تنها بقاء رژیم  ایران را به خطر خواهد انداخت.

 

این توافق در واقع به ایران اجازه داد غنی‌سازی اورانیوم را ادامه دهد و با گذشت زمان به آستانه گریز هسته‌ای برسد.

 

در زمانی که آمریکا از بیشترین اهرم فشار برخوردار بود، این توافق فاجعه‌بار میلیاردها دلار پول که برخی از آنها پول نقد بودند در اختیار این حکومت قرار داد که برای من به عنوان یک شهروند آمریکا شرم‌آور بود.”»

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :