Print Friendly, PDF & Email
در راستای اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا، خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد فعالیت‌هایش در ایران را متوقف می‌کند. دایملر می‌گوید تحولات سیاسی ایران را به دقت دنبال خواهد کرد.

کامیون، تریلر، دایملر غول خودرو سازی آلمان هم ایران را ترک کرد

 خودروسازی دایملر آلمان روز سه‌شنبه ۱۶ مرداد ( ۷ اوت) اعلام کرد در واکنش به اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا علیه تهران، برنامه‌هایی را متوقف می‌کند که برای گسترش همکاری با ایران در نظر داشت.

 

این شرکت خودروسازی در بیانیه‌ای به رویترز گفت: «در راستای تحریم‌های اعلام شده، ما فعالیت‌هایمان در ایران را که اخیرا محدود هم شده بودند، متوقف کردیم.»

 

دایملر در بیانیه روز سه‌شنبه افزود که هیچ یک از فعالیت‌هایش در زمینه خود‌روسازی و کامیون‌سازی را شروع نکرده است.

 

به گزارش دویچه وله، شرکت خودروسازی دایملر، پیش‌تر در ۲۸ دی ماه ۹۶ به صورت رسمی اعلام کرده بود که با شرکت خودروسازی ایران خودرو پروژه‌های مشترک خواهند داشت. دایملردر اشتوتگارت اعلام کرده بود با شرکت ایران خودرو دیزل و گروه صنعتی “ماموت” (تولیدکننده کامیون) تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده است. هم‌چنین قرار بود شرکتی با سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید کامیون‌های مرسدس بنز و قطعات نیروی محرکه آنها تأسیس شود.

 

این شرکت بزرگ آلمانی که علاوه بر سواری‌های بنز و اسمارت، یکی از سازندگان عمده خودروهای تجاری است، قرار بود کامیون‌های مرسدس بنز با همکاری ایران خودرو تولید و در سرتاسر ایران توزیع کند.

 

این خودرو ساز آلمانی می‌گوید اوضاع سیاسی ایران و تحولات پیرامون توافقنامه برجام  را با دقت دنبال خواهد کرد.

 

به گزارش رادیو فردا، حضور برخی شرکت‌های اروپایی دیگر در ایران نیز با اما و اگرهای بسیاری مواجه است.

 

شرکت خودروسازی رنو که فروشی در آمریکا ندارد، چندی پیش اعلام کرد که در ایران خواهد ماند، اما مدتی بعد تصمیم خود را تغییر داد و گفت که به تحریم‌ها عمل می‌کند.

 

۱۰۶

این خبر را به اشتراک بگذارید :