Print Friendly, PDF & Email
پس از سال ها سیاست سکوت، نخست وزیر و رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی، تایید کردند که اسرائیل تاکنون صدها بار به سوریه حمله کرده است.

 

به گزارش جام نیوز، پس از سال ها سیاست خصمانه رژیم صهیونیستی علیه محور مقاومت و تجاوزهای این رژیم جعلی به سوریه و لبنان، بالاخره بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در اظهار نظری کم‌سابقه تایید کرد که اسرائیل تاکنون صدها بار به “اهداف ایران و حزب‌الله لبنان در سوریه” حمله کرده است.

 

چند روز پیش گادی آیزنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل هم درباره مقابله با ایران در سوریه، به روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز گفت که اسرائیل به “هزاران هدف بدون آن که مسئولیت آن را بپذیرد” حمله کرده است.

 

پیش از این، مقامات رژیم صهیونیستی برای فرار از پذیرش عواقب اقدامات خصمانه و تجاوزکارانه خود، حملات صورت گرفته را نه تایید و نه تکذیب می کردند.

 

در حالی مقامات اسرائیل با ژست قهرمانانه از حمله به مواضع ایران و حزب الله سخن می گویند که تا چندی پیش، نتانیاهو با سفر به کشورهای مختلفی همچون روسیه و عمان تلاش می کرد تا با همراه کردن مقامات این کشورها، ایران را مجبور به خروج از سوریه کند اما نه تنها موفق نشد بلکه آمریکا، همپیمان و یار همیشگی اسرائیل اعلام کرد از سوریه عقب نشینی می کند.

 

علاوه بر این، ادعاهای اطلاعاتی نتانیاهو علیه ایران نیز نهایتا به کشف توزقوزآباد منجر شد و تا ماه ها سوزه طنز کاربران فضای مجازی را مهیا کرد.

 

جدای از این شکست‌ها، مدتی است جامعه جهانی نیز روی خوشی به اسرائیل نشان نداده و بارها حمایت های آمریکا از صهیونیست ها در سازمان ملل با شکست مواجه شده اند.

 

پروژه رسمیت بخشیدن به پایتختی بیت المقدس برای اسرائیل نیز از جمله ناکامی های بزرگ آمریکا و اسرائیل محسوب می شود.

 

در داخل اسرائیل هم نخست وزیر رژیم صهیونیستی اوضاع خوبی ندارد.

 

دولت نتانیاهو در ماه‌های اخیر با تنش‌ها و بحران‌های زیادی روبرو بوده است. بنیامین نتانیاهو که چهارمین دوره نخست‌وزیری خود را سپری می‌کند، اکثریت بسیار شکننده‌ای را در کنست (پارلمان اسرائیل) در اختیار داشت و به همین دلیل مجبور به انحلال کنست و اعلام انتخابات زودهنگام شد.

 

این بحران پس از استعفای آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسرائیل در اعتراض به آتش‌بس با حماس رخ داد.

 

نتانیاهو در حال حاضر، وزارتخانه‌های جنگ، بهداشت و امور خارجه را اداره می‌کند.

 

 

از طرف دیگر، تحقیقات در حداقل سه پرونده مربوط به نتانیاهو به ظن ارتشا و کلاهبرداری در جریان است. نتانیاهو اتهامات وارده علیه خود را رد کرده و مخالفان سیاسی را به تلاش برای ضربه زدن به او از طریق این پرونده‌ها متهم کرده است.

 

اما پلیس اسرائیل از دستگاه قضایی خواسته نتانیاهو به ارتشا، فساد مالی و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم شود.

 

پلیس، نخست وزیر اسرائیل را به دریافت هدایای گرانقیمت از ثروتمندان متهم کرده و اینکه در ازای انتشار گزارش‌های مثبت در یک روزنامه، توزیع روزنامه رقیب را محدود کرده است.

 

در سال ۲۰۱۳ هم انتشار خبری در رسانه‌های اسرائیل باعث جنجال شد که نتانیاهو دستور داده بوده برای سفرش به بریتانیا، یک اتاق خواب ۱۲۷ هزار دلاری در هواپیمایش تعبیه شود.

 

سارا نتانیاهو ۵۹ ساله هم با اتهاماتی روبرو شده است. همسر نتانیاهو متهم است که با همدستی یکی از کارکنان دولت، بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میلادی بیش از صد هزار دلار از بودجۀ دولتی را برای سفارش صدها وعدۀ غذایی از رستوران‌ها برای خود، اعضای خانواده و میهمانانش هزینه کرده؛ آن هم در حالی که در اقامتگاه رسمی نخست‌وزیر، آشپز حضور داشته است.

 

همچنین سارا نتانیاهو، از سوی دادستان اسرائیل به ارتکاب جرائمی از جمله تقلب، خیانت در امانت و فاکتورسازی‌های غیرواقعی متهم شده است؛ جرایمی که در صورت اثبات، حکم پنج سال زندان را در پی خواهد داشت.

 

همسر نتانیاهو که به تندخویی شهرت دارد، پیش از این نیز بارها به دلیل سوء رفتارهایش مورد توجه رسانه‌های اسرائیل قرار گرفته بود. از جمله یک خبرنگار اسرائیلی ادعا کرده بود که سارا نتانیاهو، همسرش را پس از یک مشاجرۀ خانوادگی از خودرو بیرون انداخته است.

 

در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز دادگاه بیت‌المقدس اعلام کرد که سارا نتانیاهو به کارکنان محل اقامت نخست‌ وزیر توهین کرده و با آنها رفتاری توام با خشونت داشته است.

 

در چنین شرایطی، سیاستمداران اسرائیل با انتقاد از اعتراف بی سابقه نتانیاهو درباره حمله به سوریه، گفتند او منافع اسرائیل را فدای ارتقای جایگاهش در انتخابات پارلمانی پیش‌رو می‌کند.

 

یک سیاستمدار منتقد وابسته به حزب کارگر رژیم صهیونیستی گفت، جا دارد که مجلس به سخنان نتانیاهو به ظن نقض مقررات سانسور در خودداری از افشای اسرار، رسیدگی کند.

 

با توجه به اعلام انتخابات زودهنگام در اسرائیل، به نظر می رسد نتانیاهو عزم خود را جزم کرده تا با ژست پوشالی در مقابل ایران و حزب الله، محبوبیتی در میان اسرائیلی هایی که سال هاست در سایه ترس از جنگ زندگی می کنند، به دست آورد تا شاید بار دیگر به نخست وزیری رژیم جعلی اسرائیل انتخاب شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :