Print Friendly, PDF & Email
طبق قوانین آمریکا، اتهام افراد بازداشتی باید سریعا و معمولا ظرف ۴٨ ساعت مشخص شود اما هنوز معلوم نیست خبرنگار زن پرس تی وی کجا و به چه اتهامی زندانی شده است.

مرضیه هاشمی، خبرنگار پرس تی‌وی در سفر به آمریکا توسط اف‌بی‌آی بازداشت شده است.

 

بی بی سی گزارش کرد: روز چهارشنبه، ٢۶ دی (١۶ ژانویه)، پرس تی‌وی گزارش کرد که مرضیه هاشمی که به عنوان روزنامه‌نگار و گوینده خبر برای این شبکه مشغول به کار است هنگام سفر در آمریکا در فرودگاه بین المللی لمبرت در سن لوئیز بازداشت و توسط پلیس فدرال آمریکا – اف‌بی‌آی – به بازداشتگاهی در واشنگتن، پایتخت، اعزام شده است.

 

براساس این گزارش، خانم هاشمی، که متولد آمریکاست اما به ایران مهاجرت کرده، برای دیدن برادر بیمار و سایر خویشاوندان خود به آمریکا سفر کرده بود. او روز یکشنبه بازداشت شده است.

 

خانواده خانم هاشمی تا چهل و هشت ساعت با او تماس نداشتند و بعدا از بازداشت او آگاه شدند. این گزارش می‌افزاید که “هنوز اتهام رسمی” علیه مرضیه هاشمی وارد نشده است.

 

به گزارش پرس تی‌وی، خانم هاشمی از بدرفتاری در بازداشتگاه شکایت داشته و از جمله گفته است که برخلاف میلش، مجبور شده حجابش را بردارد و با او “مانند مجرمان برخورد شده است.” او گفته است که ماموران زندان غذای حلال یا خوراک ویژه گیاهخواران در اختیارش قرار نداده‌اند و ناچار بوده برای چند روز به عنوان غذا فقط از نان و بیسکویت استفاده کند.

 

 

بی بی سی بی طرف است

برای پیدا کردن خبر مربوط به بازداشت مرضیه هاشمی در صفحه وب سایت بی بی سی فارسی قطعا به زحمت خواهید افتاد، اختصاص تک گزارشی با جایگاهی در فضای میانه به پائین این سایت با تیتری کوچک برای این زن خبرنگار ایرانی زیادی هم به نظر می رسد اما با جستجو در خصوص اخبار بازداشت “اسماعیل بخشی” کارگر هفت تپه، با حجم انبوهی از گزارش ها و تحلیل ها مواجه می شوید.

 

پابند، چشم بند و دست بند زدن به اسماعیل بخشی کارگر هفت تپه از نظر رسانه بی طرف بی بی سی شکنجه است اما وادار کردن مرضیه هاشمی، خبرنگار زن ایرانی، به کشف حجاب، برخورد مجرمانه با او و بازداشت بدون توضیح او، نه تنها شکنجه نیست بلکه بدرفتاری نقل قول شده از پرس تی وی است.

 

واضح است وادار شدن یک زن مسلمان به کشف حجاب، از شکنجه شدن برای او فراتر و بدتر است.

 

این رفتار چنانچه با یک متهم در زندان های جمهوری اسلامی روی می داد همین رسانه های وابسته به دولت ها و دلارهای غربی دهها روز جنجال سازی می کردند.

 

این بی طرفی[!] رسانه ای در حالی است که تلویزیون و وبگاه بی بی سی فارسی به بهانه دهمین سال فعالیت ضدایرانی این رسانه، گزارشی مفصل از بی طرفی خود منتشر و به آن پز داده است.

 

 

گفتنی است خانم هاشمی آمریکایی الاصل است، در آمریکا متولد شده و قبلا ملانی فرانکلین نام داشت اما بعدا تغییر دین داد، مسلمان شد و نام مرضیه هاشمی را انتخاب کرد.

 

وی در جوانی تحت تاثیر شخصیت امام خمینی، بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، مسلمان شد و به ایران مهاجرت کرد.

 

خانم هاشمی همچنین سازنده مستندی به نام “تقاطع” Crossroads درباره مرگ ندا آقاسلطان از کشته شدگان فتنه ۸۸ است که رسانه های غربی با وجود ممنوعیت نشان دادن صحنه های قتل در آمریکا، در اقدامی عجیب فیلم مربوط به قتل وی را در شبکه های مختلف پخش کردند تا افکار عمومی غرب برای تحریم همه جانبه ایران را تحریک و آماده کنند.

 

هنوز مشخص نیست که این روزنامه‌نگار در کجا زندانی است.

 

منابع پلیس فدرال آمریکا هم هنوز در مورد بازداشت این روزنامه‌نگار اطلاعیه‌ای منتشر نکرده است.

 

طبق قوانین ایالات متحده، اتهام افراد بازداشتی باید سریعا و معمولا ظرف ۴٨ ساعت مشخص شود و بازداشت‌شدگان از حق دسترسی سریع به وکیل مدافع برخوردارند و ادامه بازداشت مرضیه هاشمی بدون ایراد اتهام باعث بروز ابهام در این مورد شده است.

 

در همین حال کاربران بسیاری در توئیتر با #مرضیه هاشمی موجی به راه انداخته و خواستار آزادی فوری وی از سوی دولت آمریکا شده اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :