Print Friendly, PDF & Email
«سخنان آقای موسوی، پاسخی صریح و بی پرده به اظهارات روز دوشنبه رئیس جمهور آمریکا بوده است. ترامپ در آن سخنان پیش بینی کرده بود که جمهوری اسلامی خواستار دستیابی به توافقی با وی درباره برنامه هسته‌ای می‎باشد.»

به گزارش  نیویورک پست ضمن نگاهی به تنش های اخیر ایران و آمریکا، به انعکاس اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران پرداخته و آن را پیام صریح ایران به رئیس جمهور آمریکا دانسته است.

 

این روزنامه مطرح آمریکایی، گزارش خود را زیر عنوان “پیام ایران به ترامپ: به این زودی ها، هیچ مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت” تنظیم و منتشر کرد.

 

نیویورک پست تصویر سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، را در کنار رئیس جمهور آمریکا منتشر کرده و می نویسد: «ایران روز سه شنبه اعلام کرد که در آینده نزدیک، مذاکره ای با آمریکا در کار نخواهد بود.»

 

در ادامه این گزارش به نقل از سخنگوی وزارت خارجه ایران آمده است: «فعلا هیچ چشم اندازی برای مذاکره با آمریکا نمی بینیم. ایران اهمیتی به حرف ها نمی دهد بلکه آنچه برای ما مهم است تغییر در رویکرد و رفتار می باشد.»

 

نیویورک پست افزود: «سخنان آقای موسوی، پاسخی صریح و بی پرده به اظهارات روز دوشنبه رئیس جمهور آمریکا بوده است. ترامپ در آن سخنان پیش بینی کرده بود که جمهوری اسلامی خواستار دستیابی به توافقی با وی درباره برنامه هسته ای می باشد.»

 

بر اساس این گزارش، ترامپ در ژاپن گفته بود: «من واقعا بر این باورم که ایران دوست دارد به توافقی دست یابد و فکر می کنم این موضعی هوشمندانه از جانب آن هاست و بر این باورم، ممکن است این توافق به دست آید.»

 

نیویورک پست در توضیح بدعهدی آمریکا در برجام می نویسد: «رئیس جمهور آمریکا سال گذشته از توافق هسته ای بین المللی ۲۰۱۵ با ایران خارج شد و تحریم ها علیه این کشور را افزایش داد. هدف ترامپ این بود که با متوقف ساختن فروش نفت خام ایران، اقتصاد این کشور را نابود کند».

 

این گزارش می افزاید: «ترامپ در ژاپن همچنین گفته که آمریکا به دنبال تغییر حکومت در ایران نیست و فقط خواستار عدم اشاعه تسلیحات هسته ای می باشد.»

 

نیویورک پست نوشت: «اسحاق جهانگیری، معاون رئیس جمهور ایران، روز سه شنبه با اشاره به فتوای منع ساخت و گسترش تسلیحات هسته ای توسط آیت الله خامنه ای، تاکید کرده بود که کشورش به دنبال چنین سلاح هایی نیست.»

 

در پایان این گزارش نیز اشاره شده که اخیرا و با اعزام ناوهای آمریکایی به منطقه، تنش ها بین تهران و واشنگتن شدت گرفته و نگرانی هایی درباره درگیری نظامی به وجود آمده بود.

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :