خبرگزاری فارس: وحدت شیعه و سنی در کردستان مثال‌زدنی است/ عده‌‌ای به نام دین مسلمانان بی‌گناه را می‌کشند

خطیب نماز جمعه سنندج با اشاره به حادثه تروریستی تهران و کشته‌شدن تعدادی از هموطنانمان، گفت: وحدت شیعه و سنی در استان کردستان مثال‌زدنی است و کسی نمی‌تواند آن را خدشه‌دار کند.

 از سنندج، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام علی(ع) اظهار کرد: امام علی(ع) مظهر شجاعت، کرامت، صداقت و گذشت است.

وی در ادامه با تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه تروریستی تهران، گفت: حرکت غیرانسانی و خلاف اسلام که به دست عده‌ای به نام اسلام صورت گرفت را محکوم می‌کنیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: این‌گونه حرکات از دین اسلام دور و ضد انسانیت است، چرا که دین اسلام، دین رحمت و آزادی بوده و پیام دین رسول خدا جز رحمت و مهربانی نیست.

به گفته رستمی، دین اسلام دین ترحم و ارزش قراردادن برای انسانیت است و اگر یک نفر حتی به شوخی به روی مسلمان دیگر اسلحه بکشد مورد لعنت پروردگار قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز متاسفانه شاهد حرکت‌هایی هستیم که خلاف دستورات اسلام است، اضافه کرد: امروز با تحریک دشمنان اسلام روزی نیست که به نام اسلام و زیر پرچم الله انسان‌ها را در جای‌جای این کره خاکی به خاک و خون نکشند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در دنیای امروز خشم و کشتار مسلمانان و انسان‌های بی‌گناه جای رحم و مهربانی و عطوفت را گرفته است و حتی کودکان بی‌گناه نیز در چنین شرایطی در امان نبوده و بسیاری از آنان کشته و یا از نعمت والدین محروم می‌شوند.

رستمی تصریح کرد: پیام دین اسلام این است که اگر یک نفر مسلمان بی‌گناه کشته شود به مانند این است که کل مسلمانان کشته شوند.

وی با بیان اینکه دین اسلام دین ترحم، عدالت و انسانیت و ارزش گذاشتن برای انسانیت است، گفت: در کجای این دین حکم کشته‌شدن انسان بی‌گناه داده شده است؟

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر تمام اهل آسمان و زمین در ریخته‌شدن خون یک انسان بی‌گناه دست داشته باشند همه آنها به جهنم خواهند رفت و این پیام دین اسلام است.

رستمی با بیان اینکه پیام دین پیامبر دفاع از حق و حقوق تمام موجودات زنده است، اضافه کرد: دین ما حتی به حقوق حیوانات هم احترام می‌گذارد.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی، به نقش کشاورزان در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: کشاورزی از مباحث بسیار مهمی است که با توجه به اهمیت و جایگاه آن در چند جای قرآن به آن اشاره شده است.

به گفته وی، این وظیفه همه مسوولان است که از کشاورزان حمایت کند تا بتوانیم شاهد توسعه و تقویت چرخ‌های اقتصاد در کشور باشیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه از وحدت نیز به عنوان رمز پیروزی مسلمانان نام برد و تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی در استان کردستان مثال‌زدنی است و کسی نمی‌تواند آن را خدشه‌دار کند.

به گفته رستمی، ایثار و از خودگذشتگی مردم کردستان در طول هشت سال جنگ تحمیلی برای کسی قابل انکار نبوده و سند محکمی بر وحدت ملت کرد و پشتیبانی آنان از نظام مقتدر اسلامی است.

به گفته وی، مردم کردستان در انتخابات پیش رو نیز با حضور گسترده خود پای صندوق‌های رای بار دیگر عشق و ارادت خود را به نظام به جهانیان نشان دهند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان تلاش در راستای خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان را از سوی مسوولان ضروری دانست و تصریح کرد: هر کس در هر جایگاه و مقامی باید به وظایف خود در قبال اقشار نیازمند و محروم جامعه عمل کند و بستر توانمندسازی آنان را فراهم سازد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :