با وساطت کاروان خدام رضوی در استان آذربایجان شرقی، یک جوان محکوم به اعدام از چوبه دار نجات یافت.

دهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید» همزمان با ایام دهه کرامت، درتمامی ایران  و ۳۴ کشور جهان در حال برگزاری است.

 

حضور خادمان حرم مطهر رضوی(ع) در قالب کاروان‌های «زیر سایه خورشید» در مناطق مختلف کشور و جهان به مناسب ایام دهه کرامت با استقبال پرشور عاشقان این امام همام همراه است. از حضور در میان اهل سنت و خانواده شهدای ایشان و همچنین دیدار با خانواده شهدا در کنار حضور در اجتماعات مردمی و روستا های کشور تا اعزام این خادمان به کشور های مختلف و شرکت در جمع شیعیان، این حرکت معنوی را برجسته کرده است.

 

جدای از حضور در اجتماع دلدادگان رضوی، حضور در روستا های مرز نشین،مناطق محروم،پادگان ها،زندان ها،بیمارستان ها،مراکز اسلامی خارج از کشور،زیارتگاه ها،مزار شهدا،آسایشگاه ها و همچنین حضور آرامش بخش در کنار خانواده «بنیتا» به هنگام خاکسپاری و خانواده یکی از جان باختگان حادثه معدن زمستان یورت آزادشهراز نقاط جالب توجه این کاروان است.

 

به گزارش رجانیوز، در جریان سفر کاروان «زیر سایه خورشید» به استان آذربایجان شرقی، با وساطت خادمان حرم رضوی(ع) یک جوان از اعدام نجات پیدا کرد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا گوهری، مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید به استان آذربایجان شرقی در شرح این ماجرا می‌گوید: لحظات سرشار از معرفت و احساس در کنار مردم ایلخچی آذربایجان شرقی در استقبال از کاروان راهی شده از دیار خورشید و دو شهید گمنام به دیدار با مادر مرحوم قادرزاده ختم شد تا با او از گذشت سخن به میان آوریم.

 

وی ادامه داد: مادر داغدیده به صحبت‌های ما گوش فرا داد و گفت نظر نهایی را بعد از نماز اطلاع می‌دهد. به مسجد رفتیم و در مراسم وداع با شهدا شرکت کردیم.

 

گوهری همچنین افزود: بعد از مراسم به دعوت این مادر دلشکسته به منزل ایشان رفتیم. لحظات پر التهابی را گذراندیم. مادر مرحوم قادرزاده به حرمت امام رئوف از حکم قصاص قاتل فرزندش گذشت و برای دقایقی با پرچم متبرک رضوی خلوت کرد.

 

در پایان این دیدار معنوی به پاس بخشش و کرامت خانواده قادرزاده، این خانواده دعوت شدند تا طی روزهای آتی، میهمان بارگاه مطهر حضرت رضا(ع) شوند.

 

با مراجعه به لینک میتوانید در جریان اخبار کاروان «زیر سایه خورشید» قرار بگیرید

این خبر را به اشتراک بگذارید :