ترامپ درصدد است راهبرد جامعی اتخاذ کند که با همه این مشکلات مقابله خواهد کرد و تنها برای پاسخ به یکی از این رفتارها نخواهد بود.

ترامپ اقدام ترامپ در قبال ایران خصمانه می شود/ پنجشنبه «برجام» تهدید می شود

خبرگزاری رویترز در گزارشی با عنوان “کاخ سفید: ترامپ واکنش های جدیدی را در قبال رفتار بد ایران اتخاذ خواهد کرد” نوشت: رئیس جمهور ترامپ بزودی اقدامات و واکنش های جدی تری را در قبال آزمایش موشکی ایران و حمایت ایران از تروریسم اتخاذ خواهد کرد.

 

رویترز در این گزارش نوشت: برخی از مقامات کاخ سفید مدعی این هستند که ترامپ تنها به موضوع توافق هسته ای ایران نگاه نمی کند و تمامی رفتارهای ایران را زیر نظر دارد. این در حالیست که ترامپ درصدد تصمیم جدی در مورد عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای نیز می باشد.

 

یک منبع موثق در کاخ سفید، به رویترز گفته است علاوه‌ بر این تصمیم، ترامپ در سخنرانی مهم خود در مورد ایران، قرار است استراتژی همه‌ جانبه و جدید آمریکا علیه ایران را اعلام کند. در این استراتژی، واکنش‌های شدیدتر نظامی نسبت‌ به نیروهای ایرانی مستقر در منطقه و شبه‌ نظامیان هوادار آن در عراق و سوریه و لبنان و همچنین نیروهای رادیکال شیعه در خاورمیانه مد نظر قرار گرفته است.

 

ترامپ در سخنرانی دیروز خود برای رهبران نظامی آمریکا گفته است: «ما اخیراً با چالش‌هایی روبرو بوده‌ایم که واقعاً می‌بایستی خیلی زودتر از این‌، با آن‌ها برخورد می‌کردیم. چالشی‌هایی مانند کره‌شمالی، ایران، افغانستان، داعش و نیروهای سیاسی تجدیدنظرطلبی که منافع ملی آمریکا را در سراسر دنیا تهدید می‌کنند».

 

مقامات کاخ سفید پیش از این گفته‌‌اند که سخنرانی ترامپ درمورد ایران، روز پنج‌شنبه آینده خواهد بود؛ ولی هنوز تاریخ دقیق آن اعلام نشده است. همچنین یکی از مقامات آمریکایی گفته است که ترامپ درصدد است راهبرد جامعی اتخاذ کند که با همه این مشکلات مقابله خواهد کرد و تنها برای پاسخ به یکی از این رفتارها نخواهد بود.

 

وی همچنین تصریح کرد به همین خاطر تیمی که هم اکنون روی این موضوع متمرکز است، می‌کوشد طرحی را طی روزهای آینده ارائه کند که به همه این مسایل به طور کلی پاسخ دهد.

 

یک مقام بلندپایه آمریکایی روز پنجشنبه گفته بود، دونالد ترامپ تاییدیه پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را صادر نخواهد کرد و با این تصمیم عملا سرنوشت برجام را به کنگره واگذار خواهد کرد.

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :