دولت به اندازه ۱۰ سال درآمد نفت را پیش‌خور کرده است/ میزان بدهی دولت، ۷۰۰ هزار میلیارد تومان

خبرگزاری فارس: دولت به اندازه 10 سال درآمد نفت را پیش‌خور کرده است/ میزان بدهی دولت، 700 هزار میلیارد تومان

فعال سیاسی گفت: دولت به اندازه ۱۰ سال درآمد نفت را پیش‌خور کرده و یا به عبارت دیگر به ازای هر خانواده چهار نفری ۳۵ میلیون تومان بدهی به بار آورده است.

محمدحسن قدیری ابیانه امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک، اظهار داشت: کشور ما با مشکلات عدیده‌ای روبرو است و اگر به حل اساسی این مشکلات نپردازند، وضعیت اقتصادی کشور بهبود نخواهد یافت.

وی بیان کرد: در حال حاضر میزان بدهی دولت به ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و این در حالی است که درآمد نفتی سال گذشته ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

این فعال سیاسی افزود: این آمار به معنای آن است که دولت به اندازه ۱۰ سال درآمد نفت را پیش‌خور کرده و یا به عبارت دیگر به ازای هر خانواده چهار نفری ۳۵ میلیون تومان بدهی به بار آورده است.

قدیری ابیانه تاکید کرد: ۹۸ درصد از بودجه کشور صرف امور جاری می‌شود که عمده آن مربوط به حقوق کارکنان دولت است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر حقوق‌بگیر و ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازنشسته در کشور وجود دارد، گفت: بر اساس این آمار نسبت بازنشسته‌ها در کشور بیشتر از شاغلین  است، در صورتی که در جهان به ازای هر ۶ شاغل یک نفر بازنشسته می‌شود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: سن بازنشستگی سال به سال در کشورهای دیگر روبه افزایش است،به طور مثال در آمریکا و آلمان به ۶۷ سال رسیده است، حال آنکه سن بازنشستگی در ایران ۵۰ سال و کمتر می‌باشد.

قدیری ابیانه افزود: بر همین اساس در ایران طی ۱۷ سال دو نفر از دولت حقوق دریافت می‌کنند، ولی در آمریکا و آلمان یک نفر شاغل حقوق دریافت می‌کند.

وی با اشاره به کم بودن میانگین ساعت مفید کاری در ایران، تصریح کرد: در ادارات دولتی ایران میانگین ساعت مفید کاری ۲۲ دقیقه در روز ارزیابی شده است در حالی که در ژاپن میانگین ساعت مفید کاری ۸ ساعت و در کویت ۹٫۵ ساعت می‌باشد.

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :