Print Friendly, PDF & Email
مجمتع معدنی صنعتی آهن‌ و فولاد بافق تعطیل شد؛
مدیرعامل مجتمع معدنی صنعتی آهن و فولاد بافق از تعطیلی این واحد تولیدی خبر داد و گفت: شرکت گاز برای تأمین سوخت مورد نیاز این واحد ۱۳ میلیارد تومان برای دو کیلومتر لوله کشی تقاضا کرده که این امر خلاف قانون است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از مشرق، محسن ابویی، با اشاره به مشکلات نقدینگی مجتمع معدنی صنعتی آهن و فولاد بافق، اظهار داشت: ۲ پروژه از این واحد تولیدی در اسفندماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور افتتاح شد اما در آن مقطع مجبور بودیم به جای گاز از سوخت مازوت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه کوره های این واحد دیگر نمی توانند با سوخت مازوت فعالیت کنند، افزود: نامه نگاری‌های مختلفی با شرکت گاز برای تأمین سوخت مورد نیاز این واحد انجام دادیم که متأسفانه شرکت گاز اول رقم ۲۳ میلیارد تومانی را برای دو کیلومتر لوله کشی تقاضا کرد اما بعد از اعتراض ما این رقم ۱۳ میلیارد شد که همین رقم هم غیر قانونی است.

مدیرعامل مجتمع معدنی صنعتی آهن و فولاد بافق اضافه کرد: براساس برنامه توسعه شرکت گاز باید تا پشت درب کارخانه لوله کشی گاز را انجام دهد اما شرکت گاز اصلاً تمایلی به اجرای این قانون ندارد.

ابویی با اشاره به اینکه بانک ملت هم قرار بود تأمین مالی پروژه های این واحد تولیدی را تا ۲۹۰ میلیون یورو انجام دهد، تصریح کرد: بانک امروز و فردا می‌کند و هنوز تأمین مالی این پروژه ها را انجام نداده است.

وی با اعلام اینکه مشکلات باعث شده تا کارخانه نورد و میلگرد این واحد تولیدی تعطیل و بیش از ۳۰۰ نفر بیکار شوند، گفت: قرار بود با تأمین پروژه‌ها کارخانه گندله سازی با ظرفیت ۵ میلیون تن، کارخانه آهن اسفنجی با ظرفیت ۱ میلیون تن و کارخانه ذوب و ریخته گری با ظرفیت ۱ میلیون تن ظرف ۴۰ ماه آینده به بهره برداری برسد و اشتغال بیش از هزار نفری ایجاد شود اما متأسفانه تمام این پروژه‌ها تعطیل شده است.

به گزارش مشرق، همزمان با سفر استانی رئیس جمهور به یزد در آخرین روزهای سال ۹۴، کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق با دستور رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در محل کارخانه افتتاح شد‌.

کارخانه‌ای که رئیس جمهور چهار ماه پیش افتتاح کرده بود، تعطیل شد

کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق به ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در مجتمع فولاد آهن و صنعت بافق با اعتباری بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث شده است. قرار بود با راه اندازی این کارخانه در مجموع برای بیش از ۱۱۰۰ نفر اشتغال فراهم شود؛ که نشد. ساخت این کارخانه در سال ۹۲ آغاز شده بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


 قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی